Сироїд: Нагляд за місцевими громадами повинні здійснювати уряд та парламент, а не президент

Нагляд за органами місцевого самоврядування повинен здійснювати підконтрольний парламенту уряд, а не президент. Таку думку в ефірі телеканалу "112 Україна" висловила заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.

"Коли ми говоримо про відповідальність місцевих громад, ми це поділяємо, громади повинні бути відповідальними за ті повноваження, які вони виконують. Але що таке відповідальні громади? Це коли за ними здійснюється адміністративний нагляд з боку виконавчої влади. Адміністративний нагляд, у цьому його природа, що він походить від виконавчої влади, це означає від уряду, від Кабінету міністрів. Чому від уряду? Тому що він є підконтрольним парламенту. Ви ж розумієте, що безконтрольна виконавча влада – це перспектива авторитаризму, ми вже це не один раз проживали", - сказав Сироїд.

Вона підкреслила, що, згідно з пропозицією президента, нагляд за органами місцевого самоврядування здійснюватимуть префекти, підконтрольні главі держави, який у свою чергу не є підконтрольним нікому.

"Йдеться не про прізвища, йдеться виключно про інститут, інститут президента, інститут глави держави, він не є підконтрольним парламенту. Відповідно, у частині контролю за місцевим самоврядуванням це все має бути підконтрольним парламенту, під контролем виконавчої влади. І я вам більше скажу: немає в світі держави, де будь-який стосунок до контролю за місцевим самоврядуванням має глава держави. До цього причетні або уряд, або уряд з парламентом", - зазначила Сироїд.

Нагадаємо, вчора спікер Верховної Ради Володимир Гройсман заявив, що позачергове засідання парламенту, де буде розглянуто питання про децентралізацію, відбудеться 31 серпня.

Зазначимо, що 31 липня Конституційний суд України визнав конституційним проект змін до Основного Закону в частині децентралізації.

Проект змін повинен пройти ще два голосування в парламенті. Як заявляв спікер парламенту Володимир Гройсман, одне з них теоретично можливо провести наприкінці серпня, друге - з 1 вересня, коли буде відкрита наступна сесія. Тепер ВР повинна буде підтримати проект закону конституційною більшістю, тобто 300 голосами. За направлення документа до КСУ проголосували лише 288 депутатів.

112.ua

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Член депутатської Фракції Політичної Партії "ГОЛОС" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської Фракції Політичної Партії "ГОЛОС" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Секретар Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Веб-сторінкаДата народження: 12 жовтня 1983р.Відомості на момент обрання: освіта вища, голова, ГО "Кращий Сихів", безпартійнa, проживає в місті Львові, судимість відсутня, суб’єкт висування – Політична Партія "ГОЛОС".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика