






Віце-спікер парламенту, Оксана Сироїд заявила, що із президентським законопроектом щодо внесення змін до Конституції України в частині недоторканності депутатів та суддів (№1776) склалася "патова ситуація".
Про це вона сказала в коментарі УНІАН.
"Сталася фактично пастка як наслідок неякісного проекту закону. Від початку президент запропонував проект закону, який фактично повністю скасовував і імунітет, і індемітет так званий народних депутатів", - сказала Сироїд і додала, що повністю скасовувалася будь-яка гарантія недоторканності.
Як наслідок, зазначила вона, надійшли критичні зауваження від Венеційської комісії та від Конституційного Суду. Після цього парламент ухвалив рішення про надання депутатам часу на подання поправок до законопроекту.
"І от поправок подано не було. Поправок немає. І тепер є така, я б сказала, патова ситуація", - сказала Сироїд.
Віце-спікер зауважила, що коли президент вносить такий законопроект, і фактично всі політичні сили підтверджують свою готовність до обмеження чи скасування депутатської недоторканності, то, "зрозуміло, що не будуть народні депутати демонструвати намагання повернути собі недоторканність".
"Я переконана, що оскільки президент пропонував цей законопроект в такому радикальному варіанті, то це, власне, тепер для президента і завдання — нехай він подасть той варіант, який буде прийнятним", - сказала вона.
Сироїд зазначила, що особисто вона "дуже комфортно" почувається з перспективою зняття депутатської недоторканності.
Віце-спікер додала, що необхідно наполягати на ухваленні цього закону і не можна допустити, аби він був "похований".
"Будемо зараз думати, яким чином повернутися до розгляду цього законопроекту", - сказала Сироїд і додала, що час для подання поправок був до 15 серпня, а робота парламенту тільки почалася, тож це питання ще не розглядалося загалом у парламенті.
Водночас, за словами Сироїд, це питання обговорювалося на засіданні фракції "Самопоміч", і депутати підтримали пропозицію про необхідність повернення до розгляду цього питання.
19 червня Конституційний Суд оприлюднив висновок про визнання конституційним законопроекту про внесення змін до Основного Закону щодо недоторканності народних депутатів і суддів.
14 липня ВР підтримала пропозицію про розгляд законопроекту у першому читанні після 25 серпня. Встановлено було строк для подання пропозицій та поправок до законопроекту - до 15 серпня, опрацювання їх комітетами ВР з питань регламенту, бюджету, протидії корупції та євроінтеграції - до 25 серпня.
Комітет ВР з питань правової політики ці пропозиції має опрацювати після отримання відповідних висновків комітетів, після чого надати відповідні документи народним депутатам.
26 серпня голова Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич повідомив, що депутати так і не надали свої пропозиції до законопроекту про внесення змін до Конституції щодо недоторканності народних депутатів і суддів.