






Влада використовує закон про люстрацію для боротьби зі своїми політичними опонентами та не має політичної волі для внесення змін до цього закону, як того вимагає Венеціанська комісія. Про це Українським Новинам сказала колишній член "Венеціанської комісії" Марина Ставнійчук.
"Венеційська комісія у своєму висновку щодо закону про люстрацію прямо сказала, що закликає Україну не використовувати цей закон з метою боротьби з політичними опонентами. Це ж абсолютно очевидно, що йде політична боротьба й боротьба за владу. Чинна влада, яка є повним політичним банкрутом у свого народу, реально використовує всі важелі, щоб не допустити до влади жодну людину, яка має відмінну від неї політичну позицію", - сказала Марина Ставнійчук.
З її слів, закон про очищення влади не відповідає ні європейським стандартам у галузі прав людини, ні Конституції України по багатьом параметрам. "Це неодноразово говорила Україні Венеційська комісія та моніторинговий комітет ПАРЄ. На жаль, не дивлячись на вимоги Венеційської комісії, дотепер українська держава не змінила цілий ряд положень закону про очищення влади і до тепер зберігається ситуація із порушенням базових принципів прав людини у цій сфері", - наголосила Марина Ставнійчук.
Вона зазначила, що на Конституційний суд, який розглядає справу про конституційність закону про люстрацію, чиниться тиск. "При чому цей тиск – з багатьох джерел у владі. Парламентський тиск, бо в парламенті є лобісти цього закону, які його приймали з порушенням Конституції й закону України про регламент Верховної Ради. У цій ситуації задіяна правоохоронна система, бо є ціла низка порушених кримінальних справ… На скільки мені відомо з непублічної інформації і на суддю доповідача у питанні щодо визнання неконституційними ряду положень закону "Про очищення влади" чиниться тиск правоохоронними органами", - підкреслила Марина Ставнійчук.
З її слів, у президента нема політичної волі на те, щоби внести зміни до цього закону, привести його у відповідність до вимог у галузі прав людини. "Раз немає політичної волі, значить, опосередковано є політичний тиск на суд. Тому вже більше року, у порушення всіх процесуальних строків у Конституційному суді не приймається рішення у цій справі", - зазначила Марина Ставнійчук.