






Народний депутат від фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ірина Суслова взяла участь у підписанні Меморандуму про співпрацю для допомоги військовим та цивільним, які пережили полон та тортури, у зв’язку із ситуацією на Донбасі, мета якого– створення системи так званого «єдиного вікна» для допомоги та спільного адвокатування інтересів і прав всіх тих, хто відчув на собі наслідки війни.
Депутат розповіла, що «Клініка з прав людини», заснована Українською фундацією громадського здоров’я спільно з представництвом міжнародної організації «Право на здоров’я» в Україні на базі Київського опікового центру, надаватиме юридичну, психологічну та соціальну допомогу.
Меморандум про співпрацю підписали громадські організації, які допомагають внутрішньо переміщеним особам, цивільним і військовим АТО та звільненим полоненим.
“Важливою складовою для розвитку демократичної держави є гарантія прав людини для кожного, а також притягнення до відповідальності у разі порушення цих прав. Незаконне утримання, катування та жорстоке поводження – надзвичайно серйозні порушення. Потерпілі потребують психологічної, медичної реабілітації та юридичного супроводу, що вимагає об’єднання усіх наявних ресурсів та зусиль. Така співпраця між різними організаціями та службами відповідає цілям та завданням Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року”, – зазначила парламентар під час свого виступу.
«Психологічна травма – один з найсерйозніших наслідків війни», – заявила народний депутат Ірина Суслова. – “Тортури і знущання пережили і переживають також наші українські політв’язні, які наразі перебувають у Росії. Таким є, зокрема, Валентин Вигівський, якого вивозили до лісу, ставили біля свіжовикопаної могили та розстрілювали з травматичної зброї”.
Народний депутат також розповіла, що в рамках проекту, від початку поточного року, юридичну, соціальну та психологічну допомогу отримали 81 військовий та цивільний, які зазнали катувань в результаті конфлікту на Донбасі, а також майже 80 членів їх родин.