






Жінкам необхідно демонструвати свою політичну активність реальними справами, щоби отримати підтримку виборців. Про це заявила народний депутат від фракції “УДАР” Наталія Новак під час презентації результатів загальнонаціонального опитування «Погляд на вибори 2012 року. Роль жінок в політиці та уряді», проведеного Національним Демократичним Інститутом Міжнародних Відносин.
“Недостатньо тільки обговорювати в експертних і жіночих колах проблему гендерної рівності. Треба діяти. Завдання жінок-політиків так працювати, щоби суспільство захотіло їх обирати, щоби жінки працювали і в Верховній Раді, і в місцевих радах”, - підкреслила Наталія Новак.
Водночас депутат від фракції “УДАР” у Київраді Ганна Старостенко зазначила, що неможливо говорити про гендерну рівність виключно в колі жінок, це має бути рух у двосторонньому напрямку, у якому активну роль також повиннi займати й чоловіки. Як приклад позитивної співпраці у питаннях гендерної рівності депутат назвала Міжфракційне депутатське об’єднання “Рівні можливості”, створене у Верховній Раді.
“Рівні можливості” - це не жіночий клуб за інтересами, до нього входять як активні жінки, так і прогресивні чоловіки. Лише за такої умови можливi позитивнi зрушення у питаннi гендерної рівності”, - зазначила Ганна Старостенко.
Народний депутат Наталія Агафонова під час виступу назвала головні перешкоди на шляху жінки у велику політику. Серед яких: патріархальні настрої в суспільстві, поєднання жінкою домашньої і партійної роботи і відсутність мотивації.
“Треба популяризувати новий образ жінки-політика, яка є професіоналом і яка буде займатися вирішенням конкретних проблем. Як говорила Маргарет Тетчер: якщо хочеш,щоби щось було сказано, - попроси про це чоловіка; якщо хочеш, щоби щось було зроблено – попроси про це жінку”, - зазначила Наталія Агафонова.
Депутат також нагадала, що “УДАР”– це єдина партія, в програмі якої прописана гендерна рівність. А у фракції “УДАР” у Верховній Раді найбільше жінок у процентному відношенні, ніж у фракціях інших політсил.