У списку найбагатших кандидатів-мажоритарників Києва є одна жінка

Аналіз декларацій про доходи кандидатів у депутати по столичних округах показав, що більшість доходів вони отримують від свого бізнесу, а не від зарплати. При цьому максимальна зарплата у кандидатів була 1 млн гривень. Хоча зазвичай зарплати у кандидатів в депутати при мільйонних доходах виявляються невеликі. Цікавим є той факт, що багато кандидатів не отримали жодної гривні зарплати (доходів) за 2011 рік, що наштовхує на запитання, навіщо вони тоді йдуть в Раду, якщо не можуть заробляти гроші для своєї сім'ї?

Слід зазначити, що серед кандидатів в депутати виявилося багато юристів, які не боялися декларувати великі суми доходів.

Округ № 218 (частина Оболонського та Святошинського районів). Найбільше з кандидатів по цьому округу задекларував доходів за 2011 рік нардеп Олександр Третьяков. Загальний дохід нунсівця склав майже 50 млн гривень. Половину цих грошей склали дивіденди і відсотки, а інша половина - дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав.

Округ № 216 (частини Дарницького і Дніпровського районів). Брат розшукуваного екс-зятя Черновецького Олександр Супруненко за 2011 рік зареєстрував 21 млн гривень доходів. Нардеп-регіонал в 2011 році отримав зарплату 244 тис. гривень, не попросивши при цьому матеріальної допомоги. 20 млн гривень було отримано від дивідендів, відсотків. Ще 1 млн гривень Супруненко отримав від відчуження майна. Чималі суми зберігаються у кандидата в банках - 103 млн гривень. А розмір внесків до статутних капіталах підприємств становить 95 млн гривень. Регіонал виділяється серед інших кандидатів своїм житлом: три квартири в середньому по 300 кв. м кожна.

Округ № 213 (Деснянський район). Екс-нунсівець, що перебіг у фракцію Партії регіонів, Валерій Борисов - найбагатший кандидат по цьому округу. У 2011 році він отримав дохід майже в 8 млн гривень. Його зарплата склала 253 тис. гривень (при цьому він один з небагатьох нардепів, які не отримали матеріальну допомогу), а 7,6 млн гривень він отримав від відчуження майна. На другому місці за доходами - самовисуванець, помічник народного депутата Юрій Власенко, який заробив у минулому році 2,3 млн гривень.

Округ № 215 (частини Деснянського і Дніпровського районів). Великими доходами за 2011 рік у цьому окрузі може похвалитися самовисуванець, секретар Київради Галина Герега, яка задекларувала 7 млн ??гривень доходів. З них зарплата склала 294 тис. гривень, а дивіденди і відсотки - 6,7 млн ??грн.

Округ № 217 (Оболонський район). Директор Центру економіко-правового захисту населення Віталій Лаврененко за 2011 рік отримав прибуток в 4,4 млн гривень. Майже всі гроші - 4,35 млн грн - самовисуванець отримав від відчуження майна. Менший дохід, але більшу зарплату задекларував його конкурент - заступник міністра екології та природних ресурсів Ігор Вільдман. Із загального доходу в трохи більше 1 млн гривень зарплата становить 125 тис. грн. Решту грошей чиновник, який йде по Оболоні як самовисуванець, отримав від дивідендів / відсотків (500 тис. грн), відчуження майна (398 тис. грн). А ще, враховуючи "складне фінансове становище", заступник міністра отримав 10,7 тис. грн матеріальної допомоги. У його користуванні знаходиться житловий будинок площею 1 тис. кв. м і дві квартири. У банках Вільдман тримає 350 тис. грн, володіє також цінними паперами на 536 тис. грн, а розмір внесків у статутному капіталі підприємств становить 3800000 гривень.

Округ № 221 (центр Києва). Регіонал, якого не взяли на вибори від Партії регіонів, Василь Горбаль задекларував максимальний дохід в окрузі - майже 2,5 млн гривень. Акціонер Укргазбанку майже всю суму (2300000 гривень) отримав від дивідендів / відсотків. Зарплата ж склала 200 тис. гривень (матеріальну допомогу не отримував). Василь Горбаль володіє 18 земельними ділянками, але у нього немає жодного автомобіля. На рахунках у Горбаля - 27,5 млн гривень.

Округ № 214 (Дніпровський район). Явним лідером по доходах в цьому окрузі є колишній член "молодої команди" Черновецького Олесь Довгий. За минулий рік він отримав дохід в 1,2 млн гривень. З них зарплата склала трохи більше 47 тис. Решта ж гроші колишній секретар Київради отримав від відчуження майна (645 тис. грн) і дивідендів / відсотків (520 тис. грн). На рахунках в банку у Довгого 1400000 гривень.

Округ № 211 (Голосіївський район). Найбагатшим кандидатом в цьому окрузі є народний депутат від Партії регіонів Ігор Лисов. За 2011 рік задекларував трохи більше 1 млн гривень доходів. З них депутатська зарплата склала 224 тис. гривень. Іншу ж суму - майже 780 тис. грн. - Почесний президент будівельної компанії "Ліко-Холдинг" отримав у вигляді дивідендів та відсотків. На рахунках у Лисова 16 млн гривень. Його дружина і дочки в 2011 році заробили 730 тис. гривень.

Округ № 219 (частина Святошинського району). За величиною доходів у цьому окрузі лідирує регіонал з рідкісною професією - льотчик-випробувач 1-го класу Сергій Трошин. У минулому році він заробив трохи більше 1 млн гривень.

Округ № 223 (Шевченківський район). Серед кандидатів по цьому округу найбільші доходи за минулий рік задекларував Ігор Луценко з "Української правди" - 966 тис. гривень. При цьому його зарплата за рік склала півтори тисячі гривень. Решту суми грошей - 965 тис. грн - журналіст отримав від продажу майна. З цієї суми 800 тис. гривень Луценко поклав у банк.

Ну а найбільшою легальною зарплатою в цьому окрузі може похвалитися самовисуванець юрист Віталій Юрків. За 2011 рік він отримав майже 440 тис. гривень зарплати при загальному доході в 495 тис. гривень.

Округ № 222 (Солом'янський район). Колишній соратник Віталія Кличка по Київраді Дмитро Андрієвський за 2011 рік задекларував 965 тис. гривень доходу. 880 тис. було отримано від відчуження майна. А зарплата глави ради директорів керуючої компанії "Інтеко" за рік склала всього лише 85 тис. гривень.

Найбільшу зарплату - 238 тис. гривень - серед кандидатів по цьому округу в минулому році отримав народний депутат від Партії регіонів Максим Луцький. Але найбільше депутат заробив на викладанні в Національному авіаційному університеті - 333 тис. гривень.

Округ № 220 (Подільський район). У цьому районі за доходами лідирує 33-річний адвокат Юрій Дідовець. За 2011 рік самовисуванець задекларував 497 тис. гривень, при цьому не вказано, чи була це зарплата або доходи від підприємницької діяльності. На банківському рахунку у нього 2 млн гривень.

Округ № 212 (Дарницький район). З цього округу самовисуванцем йде заступник голови правління Комерційного Індустріального банку Іван Федов. За 2011 рік він задекларував 440 тис. гривень доходів. Стільки він отримав зарплати. Але серед його конкурентів - глава наглядової ради "Фуршету" Ігор Баленко (самовисуванець). Його декларація про доходи за минулий рік поки недоступна, але напевно там будуть фігурувати мільйонні суми.
 

Сергій Чепинський

Дело

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Що таке імідж і з чого він складається? Які шляхи його формування? Як правильно формувати позитивний імідж? На що і на кого орієнтуватися? Яких помилок слід уникати у формуванні та підтриманні свого політичного іміджу? Про зовнішність, репутацію та поведінку розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Імідж»
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Веб-сторінкаДата народження: 16 квітня 1991р.Відомості на момент обрання: освіта вища, фізична особа – підприємець, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 65.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика