






Про це заявила голова Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець під час парламентських слухань «Про військово-медичну доктрину України».
На переконання Ольги Богомолець, Україна терміново потребує системного документу, що охоплював би увесь спектр напрямів і конкретних заходів з боку органів влади, відповідних установ і організацій країни, спрямованих на створення спроможної системи реагування на надзвичайні ситуації в умовах військового протистояння.
«Йдеться насамперед про забезпечення відповідної підготовки різних категорій населення: військових, військовозобов’язаних, непридатних до військової служби в мирний час, обмежено придатних у воєнний час, соціально-незахищених громадян? з метою запобігання або мінімізації людських жертв під час збройних конфліктів чи будь-яких інших надзвичайних ситуацій»,- заявила голова комітету.
За словами парламентаря, основними завданнями військово-медичної доктрини є, зокрема, cтворення єдиної системи збереження життя і здоров’я громадян України та забезпечення координації діяльності її учасників в умовах надзвичайних ситуацій, а також зменшення кількості поранених і хворих у мирний та воєнний час.
Парламентські слухання є частиною процесу громадського обговорення питання про необхідність прийняття та запровадження Військово-медичної доктрини України. Учасникам парламентських слухань буде представлений для обговорення проект Військово-медичної доктрини. Його ініціатор і один з авторів – голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров‘я Ольга Богомолець.