






Українські жінки – парламентарі звертаються до міжнародних організацій з проханням активізувати і збільшити міжнародні моніторингові місії на Донбасі , зокрема і спеціальної місії ООН , яка б моніторила дотримання прав людини, в першу чергу жінок і дітей.
Про це на зустрічі з Заступником Генерального секретаря ООН, координатором з подолання надзвичайних ситуацій Валері Амос говорили народні депутати від БПП Ірина Геращенко, Марія Іонова, Ірина Луценко та Світлана Заліщук. Вони наголосили, що ані українська влада , ані міжнародні гуманітарні організації не володіють достатньою і об’єктивною інформацією щодо порушення прав людини на окупованих територіях Криму і Донбасу, і тому вкрай важливо створити відповідні спеціальні моніторингові місії. Особливої уваги потребують щоденні порушення прав жінок та дітей в зоні конфлікту, жорстоке з ними поводження та насильство, тому Україна потребує спеціальної експертної допомоги задля ретельної фіксації фактажу та вирішення посттравматичних психологічних проблем жінок і дітей, що пережили жахи війни.
Також народні депутатки наголосили, що вважають недостатньою допомогу міжнародних організацій задля вирішення проблем Донбасу, враховуючи масштаб проблеми. Вони закликали ООН збільшити фінансову допомогу Україні на цільові програми допомоги переселенцям.
Під час зустрічі також українська парламентська делегація також піднімала питання введення миротворчої місії на Донбас задля встановлення там миру. Українські жінки політики зазначили, що попри те,що відповідне рішення мають приймати країни – члени ООН, керівництво цієї організації повинно розуміти мотиви звернення України, частину території якої окуповано. Вони закликали керівництво ООН підтримати цю ініціативу української влади, враховуючи той факт, що мінські угоди постійно порушуються , а проросійські терористи продовжують вбивати українське населення.
Також в ході візиту до Нью-Йорку, де проходить 59 конференція спеціальної комісії ООН щодо дотримання прав жінок , українські парламентарки зустрілися з Главою Делегації Міжнародного комітету червоного хреста в ООН Ф.Споеррі і обговорили з ним проблеми координації спільних зусиль задля допомоги переселенцям та гуманітарну ситуацію на окупованих територіях. Вони наголосили, що Україна сподівається на більш оперативну реакцію з боку міжнародних організацій, зокрема і міжнародного Червоного хреста, на будь – яке загострення ситуації на Сході. І підкреслили, що повну відповідальність за гуманітарну катастрофу на Донбасі несе Путін і прокремлівські сепаратисти.