В ООН свято переконані: Україну врятують лише жінки при владі

Гендерна рівність для України - далека реальність, і в цьому питанні держава значно відстає від європейських стандартів.

На цьому наголосила директор Фонду народонаселення ООН в Україні Нузхат Ехсан під час круглого столу "Рівність жінок і чоловіків задля соціального розвитку" у Києві, передає ТСН.

"Гендерна рівність для України далеко не є реальністю. Українські жінки складають 54% населення, але лише 10% жінок представлено у парламенті України і їхня роль у громадській сфері і в процесі прийняття рішень продовжує бути досить маргінальною. Все це робить політичну культуру в Україні такою, де домінують чоловіки, і країна значно відстає від європейських стандартів гендерної рівності", - підкреслила Нузхат Ехсан.

Коріння такої маргіналізації жінок у громадській та політичній сферах - у гендерних стереотипах, про що свідчать дослідження. "Проводилось багато досліджень, зокрема й під егідою ООН. І вони доводять, що все ще існують гендерні стереотипи. Вони не зникають в українському суспільстві", - зазначила директор Фонду народонаселення ООН в Україні.

За її словами, дослідження також засвідчують, що українські жінки мають високий рівень кваліфікації, часто їхня освіта вища і краща, ніж освіта чоловіків. Однак вони заробляють лише 70% від заробітку чоловіків на подібних чи зіставних посадах.

Тож Нузхат Ехсан висловила сподівання, що Державна програма щодо забезпечення гендерної рівності на 2012-2016 роки буде запроваджена і зосереджена, зокрема, на питанні участі жінок у процесах на ринку праці.

Експрес онлайн

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Голова Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом Веб-сторінка Керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Грузією Веб-сторінка Перший заступник співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Індія Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії Веб-сторінкаДата народження: 5 липня 1972р.Відомості на момент обрання: освіта вища, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 10.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика