






Гендерна рівність для України - далека реальність, і в цьому питанні держава значно відстає від європейських стандартів.
На цьому наголосила директор Фонду народонаселення ООН в Україні Нузхат Ехсан під час круглого столу "Рівність жінок і чоловіків задля соціального розвитку" у Києві, передає ТСН.
"Гендерна рівність для України далеко не є реальністю. Українські жінки складають 54% населення, але лише 10% жінок представлено у парламенті України і їхня роль у громадській сфері і в процесі прийняття рішень продовжує бути досить маргінальною. Все це робить політичну культуру в Україні такою, де домінують чоловіки, і країна значно відстає від європейських стандартів гендерної рівності", - підкреслила Нузхат Ехсан.
Коріння такої маргіналізації жінок у громадській та політичній сферах - у гендерних стереотипах, про що свідчать дослідження. "Проводилось багато досліджень, зокрема й під егідою ООН. І вони доводять, що все ще існують гендерні стереотипи. Вони не зникають в українському суспільстві", - зазначила директор Фонду народонаселення ООН в Україні.
За її словами, дослідження також засвідчують, що українські жінки мають високий рівень кваліфікації, часто їхня освіта вища і краща, ніж освіта чоловіків. Однак вони заробляють лише 70% від заробітку чоловіків на подібних чи зіставних посадах.
Тож Нузхат Ехсан висловила сподівання, що Державна програма щодо забезпечення гендерної рівності на 2012-2016 роки буде запроваджена і зосереджена, зокрема, на питанні участі жінок у процесах на ринку праці.