






Як насправді жінки потрапляють у політику, чим відрізняються стратегії досвідченої жінки-політика від стратегій молодої, які сфери дискомфорту у жінок-лідерок – на ці та інші не менш цікаві питання дали відповідь учасники круглого столу «ЖІНКИ В ПОЛІТИЦІ: ШЛЯХИ, ПРОБЛЕМИ, УЧАСТЬ», який відбувся 11 лютого в міському Будинку культури.
Протягом січня-лютого 2013 року Всеукраїнська громадська організація «Жіночий консорціум України» спільно з Київським інститутом гендерних досліджень зробили аналітичне дослідження у шести регіонах України (Севастополь, Рівне, Харків, Запоріжжя, Переяслав-Хмельницький та Мукачеве), під час якого з’ясували місцеві особливості просування жінок у політику.
Презентувала аудиторії результати дослідження директор Київського інституту гендерних досліджень Марфа Скорик.
Як зазначила Марфа Скорик, жінки потерпають від стереотипу, що жінка-політик – це протилежність жінці-матері. Хоча середній вік жінки-політика в Україні 45-47 років, тобто коли активістка вже виконала свої репродуктивні зобов’язання.
На її думку, не можна розглядати жінок-політиків як одну цілісну групу, адже погляди молодих жінок-лідерок та більш досвідчених активісток суттєво відрізняються. Початківці здебільшого роблять ставку на особистість, а старші – на обставини функціонування політичної сфери, які треба міняти.
За підсумками дослідження, стратегії розширення жіночого політичного представництва мають охоплювати жіночі школи політичного лідерства та створення баз даних перспективних кандидаток, упровадження гендерно рівного розподілу домашніх обов’язків, розроблення власної політичної стратегії, солідарність з іншими жінками та мережеву взаємодію із жіночим громадським сектором, жіночі міжпартійну солідарність та політичне наставництво для початківців.
Захід організовувався громадською організацією «Надія» у співпраці з Жіночим консорціумом України і за фінансування Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.