Від Королевської чекають не критики пенсійної реформи, а конструктиву - експерт

Заробляючи на критиці пенсійної реформи політичні дивіденди, міністр соціальної політики Наталія Королевська завдає шкоди країні, оскільки її заяви демотивують потенційних іноземних інвесторів від створення у майбутньому в Україні приватних пенсійних фондів.

Таку думку висловив кореспондентові УКРІНФОРМу виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, коментуючи заяву Королевської з приводу неефективності пенсійної реформи.

"Волюнтаристські та популістські заяви, мені здається, все-таки треба було б відкинути, оскільки вони приносять не тільки якісь політичні очки тому, хто про це говорить, а й надто великі негативного характеру наслідки для усієї економіки, адже вони фактично демотивують той бізнес, який теоретично думав зайти в сектор небанківських фінансових послуг або сектор пенсійного забезпечення", - сказав О.Устенко.

Він аргументував свою точку зору тим, що потенційні інвестори в Європі або США, які мали намір зайти на український пенсійний ринок і спробувати скопіювати тут пенсійну систему своїх країн, тобто створити приватні пенсійні фонди, вибудовують плани на дво-трирічну перспективу.

"Вони думають, що протягом трьох років тут зміняться умови, і розглядають можливість зайти сюди. А після подібних заяв у своїй матриці, пов'язаній з політичними ризиками в Україні, вони відразу поставлять мінус і просто знімуть питання можливого виходу на ринок української пенсійної системи ще на два-три роки. Тобто це фактично демотивація з боку міністра соціальної політики, це надто небезпечна заява", - вважає експерт.

У цьому контексті виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера зазначив, що Н. Королевській треба чітко усвідомити, що час передвиборчих популістських заяв для неї вже минув, і вона знаходиться у складі виконавчої влади, де від неї чекають конструктиву. Крім того, за його словами, пенсійна реформа, яка почала запроваджуватися в дію півтора року тому, об'єктивно не могла принести результатів, у тому числі економічних.

"Ні в одній країні світу, і Україна, мабуть, точно не виняток із загальних правил, ефект від пенсійної реформи не чекають у середньо- або короткостроковому періоді часу", - підкреслив Устенко.

Коментуючи заяву Королевської про те, що через дефіцит Пенсійного фонду неможливе впровадження другого рівня пенсійної реформи, експерт порадив міністру соціальної політики "розібратися з тим, що відбувається". За його словами, "діра" у Пенсійному фонді при поступовому збільшенні пенсійного віку на півроку щороку та збільшення кількості пенсіонерів на одного працюючого через погану демографічну ситуацію в країні, об'єктивно не могла зменшитися миттєво.

"Це питання, як мінімум, десятирічної перспективи. А якщо нічого не змінювати, а просто дотримуватися популістських гасел, які, як я розумію, Королевська продовжує озвучувати, це означало б насамперед те, що діра (у Пенсійному фонді - авт.) розросталася б в геометричній прогресії", - вважає експерт.

Відповідаючи на запитання, чи можна вважати анонсоване Королевською створення робочої групи для зміни підходів у роботі Пенсійного фонду конструктивним кроком з її боку, Устенко підкреслив, що "спочатку треба було створити цю групу, проаналізувати ситуацію, а потім вже виходити з конкретними пропозиціями, а не такого роду заявами".

УКРІНФОРМ

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Лекцію створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Не входить до складу будь-якої фракції
Не входить до складу будь-якої фракції Член Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Веб-сторінкаДата народження: 21 вересня 1984р.Відомості на момент обрання: освіта вища, викладачка кафедри публічного врядування, Університет "Київська школа економіки", член Політичної Партії "ГОЛОС", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 16.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика