Вибори чоловіків, які організовують і проводять жінки

Поки ми сперечалися про квоти для жінок-кандидаток, поза увагою залишилось питання участі жінок в організації виборів. І даремно. Бо без будь-яких квот у виборчих комісіях різних рівнів жінок виявилось набагато більше, ніж чоловіків.

Чим ближче до людей – тим більше жінок.

У ЦВК на сьогодні 15 членів. З них 5 – жінки. Це третина.

З 22 обласних виборчих комісій (без урахування м.Київ) 9 очолюють жінки. Це менше половини. При цьому у складі комісій – переважає паритетне гендерне представництво.

Зокрема:
- більше 50% жінок в ОВК семи областей (Вінницької - 11 з 18; Дніпропетровської - 10 з 18; Київської – 10 з 18; Кіровоградської – 11 з 18; Рівненської – 10 з 18; Чернігівської – 10 з 18). Окремо тут слід виділити Полтавську область, де з 18 членів обласної виборчої комісії 14 – жінки!
- 50 на 50 в ОВК Волинської, Запорізької, Тернопільської і Черкаської областей.
- менше 50%, але не менше 30% жінок у складі ОВК Закарпатської, Івано-Франківської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської і Хмельницької областей.
- найменше жінок в ОВК Житомирської (5 з 18), Львівської (5 з 18) і Чернівецької областей (5 з 18).

В районних виборчих дільницях жінок набагато більше! До прикладу у Львівські області, де в ОВК жінок менше третини і очолює ОВК чоловік, в райвиборчкомах картина така:
- З 19 РВК у Львівській області 12 очолюють жінки (це приблизно 68%).
- у складі 10 РВК з 19 членів жінок – більше 75%. При цьому особливо виділяються виборчі комісії Миколаївського району, де з 18 членів – 17 жінки, та Камянка-Бузького та Радехівського районів з 18 членів РВК – 16 жінки.
- лише у трьох РВК Львівської області гендерне представництво членів паритетне - в Стрийській РВК 7 жінок з 15; Турківській – 8 з 18 і Яворівській 9 з 18

Ще більш вражаючі цифри у райвиборчкомах Одеської області! Там з 26 РВК 19 очолюють жінки (це більше 70%). Серед членів комісій переважна більшість також жінки. Паритету немає у жодному районі, тобто жінок більше 50% у всіх РВК! Особливо варто виділити Іванівський район де у виборчій комісії немає жодного чоловіка! Лише по два чоловіка у РВК Березівського, Білгород-Дністровського, Любашівського, Саратського і Фрунзівського районів.

Даних про склад селищних виборчкомів на сайті ЦВК немає. Але ілюстрація до цього тексту красномовна. Вже зараз можна ставити питання про квотні місця у комісіях для чоловіків.

Віра Карайчева, ЖКУ

Ілюстрація – Андрій Слохіняк (Закарпатська обл.)

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для чого політику потрібен самопіар? Як правильно рекламувати себе та свою діяльність? Як і для чого жінка-політик має використовувати інтернет-медіа? Як і для чого співпрацювати із журналістами? Як привертати до себе увагу? Відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці Самореклама і ЗМІ».
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"Член Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Веб-сторінкаДата народження: 23 лютого 1975р.Відомості на момент обрання: освіта вища, генеральний директор Директорату технічного регулювання в будівництві, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика