






Жіночий консорціум України проводить ґендерний моніторинг місцевих виборів 2015 року. Моніторинг стартував 14 жовтня і триватиме до кінця 2015 року. Він охопить 15 областей України: Київську, Вінницьку, Волинську, Запорізьку, Львівську, Миколаївську, Одеську, Полтавську, Рівненську, Сумську, Харківську, Херсонську, Хмельницьку, Черкаську та Чернігівську, що дозволить відстежити тенденції проведення виборчих кампаній у всіх частинах України: в Центрі, на Сході, Заході, Півночі та Півдні.
В ході моніорингу буде встановлено:
- ґендерний зріз партійних списків;
- умови участі жінок у виборчій кампанії;
- кількість жінок, що переможуть на виборах (ґендерний зріз нових рад);
- причини поразок кандидаток.
Моніторинг виборів передбачає порівняльний аналіз умов проведення виборчої кампанії жінок-кандидаток та кандидатів-чоловіків, які представляють одну партію.
Моніторинг зустрічей кандидаток/ів з виборцями дозволить проаналізувати підготовленість кандидаток/кандидатів до кампанії, ступінь їх підтримки партіями (зокрема, рівний розподіл фінансових ресурсів), зробити висновок про гендерну чутливість кандидатки/кандидата.
Після виборів передбачається гендерний аналіз складу місцевих рад: обласних, районних, міських, та проведення фокус-групового дослідження з жінками - депутатками та тими, хто не отримав мандату депутата.
Крім того, після виборів буде встановлено які партії та як застосовували норму квот у списках.
Моніторинг проводиться за підтримки IDEA (International Institute for Democracy and Electoral Assistance; Інститут демократії та підтримки виборів, Швеція).
Це вже третій ґендерний моніторинг, який проводить ЖКУ. З результатами попередніх моніорингів можна ознайомитись тут: