






У понеділок, в Комітеті з питань запобігання і протидії корупції відбувся «круглий стіл» на тему: «Конституція України на роздоріжжі», в якому взяли участь народні депутати, представники Уряду, Адміністрації Президента, громадські експерти.
Присутня на обговоренні народний депутат з фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Світлана Заліщук, повідомила, що сьогоднішній круглий стіл був присвячений питанню подальшого розвитку судової системи в Україні.
«Ми зараз знаходимося напередодні ухвалення конституційних змін, а зокрема, даємо відповідь на запитання – яким чином зробити чесний суд в Україні. Сьогодні є два законопроекти змін до КУ, які були направлені до Венеціанської комісії. Один під лідерством Олексія Філатова (Адміністрація Президента), а інший розроблений Реанімаційним пакетом реформ. Сьогоднішній захід присвячений тому, як ми далі будемо вести дискусію, щоб в майбутньому запобігти тим ризикам, які виникли під час першого ухвалення змін до КУ», – сказала Світлана Заліщук.
Депутат зазначила, що на етапі підготовки консенсусного законопроекту потрібно максимально залучити всіх ключових учасників: Адміністрацію Президента, Кабінет міністрів, Верховну Раду, громадянське суспільство, правників, науковців, журналістів.
«Ми хочемо по-іншому побудувати дискусію, навіть якщо у нас є різні підходи, концепції, бачення. Сьогодні ми домовилися зробити декілька речей: поговорити з Венеціанською комісією, щоб донести наші аргументи, організувати круглий стіл високого рівня, попередньо це буде 19 жовтня, а також запросити до дискусії всіх ключових партнерів з прямими трансляціями для журналістів», – зазначила Заліщук.
Вона також запропонувала залучити ЗМІ для проведення тематичних програм, присвячених проблематиці зміни до Конституції України, які стосуються судової реформи.
«Потрібно максимально донести до суспільства різні точки зору, оптимальне рішення цієї реформи, за яку стояла Революція гідності. Ідеально, ми повинні вийти на той проект змін до КУ, який мав би ухвалити парламент. Хочеться, щоб він не роз’єднував ні коаліцію, ні політичну еліту, ні суспільство», – сказала Світлана Заліщук.
Парламентар додала, що на даний час самими дискусійними питанням в очищенні судової гілки влади залишається норма, яка передбачає переатестацію суддів, а інша концепція передбачає новий набір суддів на конкурсній основі з певними критеріями.