






Правляча в Німеччині партія "Християнсько-демократичний союз" обрала нову лідерку - нею стала Аннегрет Крамп-Карренбауер замість Ангели Меркель, яка була головою партії 18 років.
Карренбауер вважають протеже самої Меркель, яка має намір піти з посади голови партії у грудні, але лишитися на чолі уряду ще майже на три роки.
Пані Крамп-Карренбауер вважали фавориткою серед кандидатів, але на голосуванні вона ледь вирвала перемогу в давнього суперника Меркель Фрідріха Мерца, отримавши 51,8% голосів членів партії.
Очоливши найбільшу партію Німеччини, 56-річна Аннегрет Крамп-Карренбауер має шанс стати наступним федеральним канцлером країни.
Хто вона?
АКК - як часто скорочують її ім'я німці - виросла в католицькій родині в найменшій німецькій землі Саар на південному заході країни.
Вона приєдналася до ХДС у 1981 році, коли була 19-річною студенткою, після здобуття магістерського ступеня з політичних студій.
У 2000 році пані Крамп-Карренбауер стала міністром внутрішніх справ в уряді Саару, ставши першою жінкою, яка обійняла цю посаду. Вона також стала першою жінкою-прем'єр-міністром землі Саар, пропрацювавши на цій посаді з 2011 по 2018 рік.
Останній рік вона обіймала посаду генерального секретаря ХДС, тобто голови апарату партії.
Коли Ангела Меркель висунула її кандидатуру на цю посаду, АКК отримала рекордні 98,9% голосів.
Аннегрет Крамп-Карренбауер мешкає у своєму рідному місті Пюттлінген із чоловіком Гельмутом Карренбауером, з яким вони разом вже 34 роки.
Пан Карренбауер залишив роботу інженера, щоб піклуватися про трьох синів подружжя, поки дружина займалася політичною кар'єрою.
За що вона виступає?
Пані Крамп-Карренбауер вважають призначеною наступницею Меркель і поміркованим вибором у якості лідера ХДС.
Її називають прагматичним політиком, схильною до спокійного аналізу та політичної далекоглядності
Хоча вона підтримувала міграційну політику Меркель, а також займає ліберальну позицію щодо прав жінок та мінімальної зарплати, вона також висловлювала і більш консервативні погляди.
Пані Крамп-Карренбауер є відданою католичкою і дотримується традиційних поглядів стосовно одностатевих шлюбів. Зокрема вона висловлювала занепокоєння щодо надання повних прав на усиновлення для одностатевих пар.
АКК також підтримує ідею відновлення річної військової або соціальної служби, а ще із сумнівом ставиться до права етнічних турків, які є найбільшою іммігрантською спільнотою країни, мати подвійне громадянство Німеччини та Туреччини.
Меркель 2.0?
Критики називають АКК "міні-Меркель" або "Меркель 2.0", але оглядачі кажуть, що між нею та Ангелою є чіткі розбіжності.
Навіть сама пані Крамп-Карренбауер заявила, що у ній немає нічого "міні", адже вона 56-річна жінка з трьома дорослими дітьми, а за плечима має власну серйозну політичну кар'єру.
"Бути народною партією не може означати бути чимсь на кшталт універсальної політичної крамниці, що може запропонувати щось для кожного", - заявила вона в інтерв'ю Bild.
Що АКК думає про Україну та Росію?
Одним з питань, де пані Крамп-Карренбауер продемонструвала розбіжність позиції в порівнянні зі своєю попередницею, стала Росія: АКК заявила, що з нею треба бути жорсткіше.
Виступаючи в ефірі телеканалу ARD, пані Крамп-Карренбауер сказала, що у зв'язку з обстрілом і захопленням Росією трьох українських кораблів з екіпажами в Керченській затоці, Німеччина має зайняти більш жорстку позицію стосовно Москви, зокрема переглянути своє ставлення до газопроводу "Північний потік-2".
Щоправда, цей перегляд в описі пані Крамп-Карренбауер виглядає не дуже радикальним - вона запропонувала подумати про обмеження обсягів природного газу, який Росія постачатиме цим трубопроводом.
Крім того, пані Крамп-Карренбауер заявила журналістам, що ЄС і США повинні обміркувати можливість заборони на заходи в європейські порти російських суден, що базуються в Азовському морі.