






Яким має бути новий безпековий порядок в світі – такою є головна тема Львівського Безпекового Форуму, який стартував сьогодні і триватиме ще завтра у Центрі ім. Митрополита Андрея Шептицького УКУ. Спікерами Форуму є авторитетні фахівці та експерти з США, Канади, Європи та України. Оксана Сироїд, віце-спікер ВРУ, зазначила, що армія повинна бути підзвітна суспільству, оскільки армія створюється заради і в інтересах суспільства.
«Протягом останніх 4 років ми існуємо в гібридних умовах, які самі створили. Але треба думати, як з цього вийти, - зазначила під час Lviv Security Forum віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд. - На мою думку, не треба вигадувати велосипед. Правила війни існують тисячі років. Але поняття гібридної війни є дуже зручним для всіх. Навіть у питанні бюджету - якщо ми хочемо, щоби люди були готові більше давати на потребу армії, треба показувати, на що гроші людей витрачаються. Армія створюється заради і в інтересах суспільства. Тому армія повинна бути підзвітна суспільству. В першу чергу через парламент – орган, який обирається і представляє суспільство».
Серед спікерів Форуму – генерал Бен Ходжес, командувач сухопутними військами НАТО в Європі; Майкл Карпентер, колишній заступник державного секретаря з питань оборони США; Джеймс Безан, член парламенту Канади; Джеймс Шерр, аналітик, письменник, політолог з міжнародним визнанням; Гленн Ховард, директор Jamestown Foundation, впливової американської аналітичної організації; Свен Сакков, директор національного інституту безпеки і оборони Естонії. Модератори Форуму – Мирослава Гонгадзе, Браян Борнер, Наталія Соколенко, Валерій Пекар, Мері О'Хаген та інші відомі іноземні та українські журналісти та експерти.
Під час Форуму відбудуться дискусії з пошуку відповідей на питання, які надзвичайно важливі для України. Це, зокрема, як припинити заохочення агресора: хто має брати участь в переговорах із врегулювання конфлікту, чи торгівля з агресором легітимізує дії агресора і чи санкції є достатнім по собі інструментом стримування військової агресії?
Спікери Форуму обговорять механізми де-окупації, демілітаризації та реінтеграції. Зокрема, чи можливе після закінчення зовнішньої агресії примирення без покарання винуватців і спільників і хто має нести відповідальність за війну, яка не названа війною?
Також на Львівському Безпековому Форумі буде презентовано результати дослідження «Це – війна. Суспільна думка щодо так званого конфлікту на Сході України».