Без належних правосуддя та відповідальності, репарацій і компенсацій ця війна ніколи не закінчиться, – Стефанішина

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина закликала подвоїти зусилля щодо створення механізму притягнення росії до відповідальності за злочини агресії проти України під час виступу на Конференції за демократію та права людини в Європі, що відбулася 5 травня в Осло, Норвегія.

Урядовиця наголосила, що важливим є лідерство Ради Європи у притягненні росії до відповідальності за її агресивну війну проти України. Зокрема, окремо йшлося про створення компенсаційного механізму для відшкодування збитків Україні як можливої теми майбутнього саміту Ради Європи, який відбудеться в ісландському Рейк'явіку 16-17 травня.

«Ми повинні пам'ятати, що без належного правосуддя та справжньої відповідальності, без репарацій і компенсацій, ця війна ніколи не закінчиться. Більше того, відсутність відповідальності за скоєні звірства і злочини та війну, розв'язану у самому серці Європи, відкриє шлях для нової агресії, не лише з боку російської федерації, але й з боку інших держав, які будуть готові наслідувати прикладу росії», – зазначила Ольга Стефанішина.

Вона зауважила, що концепція компенсаційного механізму передбачає побудову універсальної та інтегрованої системи, яка б гарантувала реальне відшкодування збитків та завданої Україні шкоди. Елементом такої системи може стати створення спеціальної комісії, компенсаційного фонду та ефективного механізму реалізації прийнятих рішень, а також реєстру завданих збитків.

Україна також наполягає на створенні міжнародного трибуналу щодо злочину агресії росії, нагадала Віце-прем’єр-міністр.

«Створення такого трибуналу і притягнення до відповідальності слугуватиме сигналом також для російських громадян про те, що незалежно від наративів, які поширюються всередині росії, незалежно від тривалості військової агресії, відповідальність настане, і вона торкнеться не лише путіна. Кожний і кожна платитимуть за злочини, скоєні кремлем і путіним, особисто, протягом десятиліть і поколінь», – наголосила вона.

Ольга Стефанішина закликала виходити за межі існуючих дискусій та не обмежуватись наявними механізмами на шляху притягнення агресора до відповідальності за злочини.

«Ми повинні мати дискусії на всіх рівнях. Враховуючи той факт, що менш ніж через століття після Другої світової війни всі заходи, вжиті для стримування і запобігання будь-якій подібній агресії виявилися недостатніми, ми повинні вийти за межі існуючих механізмів, і керуватися лише однією метою - принесення миру в Європу, припинення масового знищення цивільного населення російською армією і запобігання майбутньої агресії. Ми повинні відновити справедливість і верховенство демократичних цінностей у світі», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

Спікерами заходу стали, зокрема, Йонас Гар Стьоре, Прем'єр-міністр Норвегії, Даля Грібаускайте, колишня президентка Литви, Турб’єрн Ягланд, колишній Прем'єр Норвегії та Генеральний секретар Ради Європи, Стефан Левен, Президент Партії європейських соціалістів та колишній прем'єр-міністр Швеції, Б'ярні Йонссон, Голова комітету з міжнародних відносин, депутат Парламенту Ісландії та ряд інших європейських політиків.

Урядовий портал

09-05-2023

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Не входить до складу будь-якої фракції
Не входить до складу будь-якої фракції Член Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Веб-сторінкаДата народження: 21 вересня 1984р.Відомості на момент обрання: освіта вища, викладачка кафедри публічного врядування, Університет "Київська школа економіки", член Політичної Партії "ГОЛОС", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 16.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика