






Народний депутат Ольга Богомолець закликає повернутися до державного регулювання цін, щоб допомогти людям, які «ледве зводять кінці з кінцями».
Про це політик написала на своїй сторінці у Facebook.
«Держава повинна повернути граничну торговельну надбавку для товарів першої необхідності та захистити наш народ від постійного зростання цін», – пише пані Богомолець.
За її словами, державне регулювання цін діяло в Україні. Його регламентували за постановами урядів від 1996 та 2007 років. Однак вже цього уряд скасував це регулювання.
«Ці постанови забороняли торговельні надбавки вище 15% на соціально значиму продовольчу продукцію», – пише нардеп.
Сюди входили борошно, хліб простої рецептури, крупи, цукор, свинина з кістками, молоко 2,5% тощо.
Пані Богомолець стверджує – скасування державного регулювання є небезпечним симптомом. Адже немає захисту від постійного зростання цін.
«Був ліквідований запобіжник від неконтрольованого зростання цін. І тепер ніхто і ніщо не обмежує апетити бізнесменів: вони можуть працювати з рентабельністю 100%, 500%, 1000%, а оплачувати це свято життя для багатих будуть прості люди».
За її словами, насправді практику регулювання цін використовують і в Європі.
«В Європі уряд допомагає виробникам та знижує ціни на продукти харчування для всіх категорій громадян. У США – вільний ринок та ціноутворення, але найбіднішим верствам продукти видаються через продуктові картки. Це звичайна банківська картка, гроші з якої можна витратити лише на харчі. За 2016 рік американцям таким чином роздали продуктів на 70 мільярдів доларів», – пише нардеп.
Зрештою, Ольга Богомолець закликала уряд прийняти постанову про обмеження торговельної надбавки у 15% для соціально значимих товарів. Або ж обрати американську модель – давати прямі дотації.