






24 листопада у місті Києві відбулася міжрегіональна конференція «Жінки-лідери змін в місцевих громадах».
Благодійний фонд «Рівність і взаємоповага» об’єднав більше 420 активних представниць місцевих громад з усіх областей України: від Чернігівської до Одеської, від Львівської до підконтрольних Україні територій східних областей. Основною ціллю проекту є навчання та мотивація жінок до лідерства та соціальної відповідальності на місцевому рівні.
Під час панельної дискусії на тему «Жіноче лідерство в Україні: сьогодення та перспективи» мали можливість висловитись спікерки від різних політичних партій. Так, Оксана Продан, народна депутатка України, членкиня МФО «Рівні можливості» згадала відому цитату Маргарет Тетчер.
-Якщо вам поговорити – це до чоловіків, а якщо вам треба щось зробити – йдіть до жінки, - процитувала О.Продан і додала, що в Україні цю мудрість вже давно всі зрозуміли.
Ганна Давиденко, депутатка Вінницької міської ради ВО «Батьківщина», співголова депутатської групи «Рівні можливості» у Вінницькій міській раді поділились своїм баченням того, як забезпечується гендерна рівність на прикладі Вінницької міської ради. Депутатка зазначила, що, як маркерне місто, Вінниця намагається дотримуватися усіх гендерних норм, але, на жаль, поки тільки на папері. Насправді ж на пані Ганну, як депутатку, яка перебуває в опозиції до чинної влади, постійно чиниться тиск та перешкоджання депутатській діяльності.
Як приклад пані Давиденко навела ситуації на сесіях Вінницької міської ради, коли вона опротестовувала виділення з бюджету міста 100 млн. грн. на якийсь сумнівний фонд, а їй у цей момент вимкнули мікрофон. Чи коли депутатка внесла пропозицію до проекту рішення, щоб не зносили пам’ятник Тарасу Шевченка, а міський голова назвав таку пропозицію депутатки «політічєскіми хотєлками» і не поставив пропозицію депутатки на голосування.
-Я розумію, що неугодна місцевій владі. Вони бояться, щоб люди дізналися правду про усі їхні оборудки. Через це я та моя родина вже близько 2-х років перебуваємо під тиском: і кримінальні справи, і звільнення батька з роботи, і якісь фейкові акції проти мене. Але найсумніше, що усе те, що я роблю для людей – блокується. Уявіть собі – навіть мої звернення по виділенню матеріальної допомоги, - прокоментувала ситуацію нашому журналісту Ганна Давиденко.
Разом з тим, Ганна Давиденко навела приклад Швеції, яка буквально за 20 років, за рахунок збільшення кількості жінок у владі, змогла стати найбільш соціально розвиненою країною світу. Депутатка переконана, що досвід усіх розвинених країн доводить одне. Коли у радах – чи місцевих, чи Верховній – жінок буде хоча б 40%, тільки тоді Україна подолає усі кризи і державна політика буде для людей.
-Я готова терпіти усе те, що зараз влада зі мною робить. Хтось мусить бути першим. Але я знаю одне: тільки разом, спільно з чоловіками ми можемо зробити Україну успішною. Але для цього у владі жінок має бути порівну з чоловіками. А не 12% як зараз. Чоловіки ніколи не будуть відстоювати ті питання, які турбують жінок. А це охорона здоров’я, соціальний захист населення, питання материнства, людей похилого віку, осіб з інвалідністю і т.д. Не тому, що вони погані чи хороші. Чоловіки просто інші. У них зовсім інші пріоритети в житті. Такими нас зробив Бог, - пояснила Г.Давиденко.
Підсумком першої частини конференції стало визначення загальної стратегії розвитку жіночого лідерства в Україні як на місцях, так і на загальнонаціональному рівнях.