Громадські організації України закликали Могеріні вплинути на владу, яка хоче "відкрутити назад" частину проведених у країні реформ

Представники приблизно двох десятків громадських організацій України підписали відкритий лист верховному представнику Європейського союзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріці Могеріні через блокування антикорупційної реформи в Україні. Текст листа публікує сайт організації "Реанімаційний пакет реформ".

У документі представники громадських організацій висловлюють побоювання, що влада в Україні хоче "відкрутити назад" частину проведених у країні реформ.

"Чим загрозливішою стає антикорупційна реформа для інтересів політичних еліт, тим більшими стають тиск і опір, із якими вона стикається", – ідеться в листі.

На думку підписантів, у питанні боротьби з корупцією відбувається рух назад.

"Зараз у сфері боротьби з корупцією спостерігається рух у зворотному напрямку. Перевірку електронних декларацій державних службовців саботують, більшість справ, пов'язаних із корупцією, українські нереформовані суди не розглядають місяцями, а Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відчуває тиск із боку інших інститутів, які представляють стару систему зі своїми політичними інтересами", – ідеться в листі.

Підписанти зазначають, що українські активісти та неурядові організації систематично зазнають дискримінації і фізичних нападів, особливо в регіонах.

Вони закликають Європейський союз "рішуче підтримати" створення незалежного антикорупційного суду, захист НАБУ від нападів, перезавантаження Національного агентства із запобігання корупції завдяки здійсненню кадрових змін у керівництві, скасуванню е-декларацій для громадських антикорупціонерів і припиненню будь-яких видів переслідувань для активістів.

"Ми хотіли б просити вас настійно закликати уряд України виконувати свої антикорупційні зобов'язання, зокрема перераховані вище, і підкреслити можливі наслідки подальшого відхилення від процесу реформ в Україні", – ідеться в листі, адресованому Могеріні.

Документ підписали коаліція громадських організацій та експертів "Реанімаційний пакет реформ" (об'єднує 80 організацій), "Transparency International Україна", Центр протидії корупції, Лабораторія демократичних трансформацій тощо.

29 листопада у прес-службі Держміграційної служби повідомили, що під час спроби передавання хабара в розмірі $15 тис. заступнику голови відомства Діні Пімаховій Служба безпеки України затримала агента НАБУ Сергія Боярського.

30 листопада Генпрокуратура повідомила одному зі співробітників бюро про підозру у провокації хабара. 5 грудня про підозру оголосили ще двом агентам.

У НАБУ заявили, що ГПУ та СБУ незаконно втрутилися у спецоперацію, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі, і назвали такі дії правоохоронців "диверсією".

Після інциденту бюро припинило всі операції під прикриттям.

У ГПУ стверджують, що дії агентів НАБУ вийшли "не тільки за рамки закону, але й етики та моралі".

Глава НАБУ Артем Ситник заявив, що ГПУ веде боротьбу за "виживання корупційної системи".

4 грудня Держдепартамент США засудив зрив Генпрокуратурою спецоперації НАБУ.

Гордон

07-12-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як долати сексизм? Як реагувати на агресію? Як тримати удар? Як самій не зіпсувати свій імідж? Що таке чорний піар, чи варто з ним боротися і як на нього реагувати? Про це розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Основні небезпеки»
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика