Громадські організації України закликали Могеріні вплинути на владу, яка хоче "відкрутити назад" частину проведених у країні реформ

Представники приблизно двох десятків громадських організацій України підписали відкритий лист верховному представнику Європейського союзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріці Могеріні через блокування антикорупційної реформи в Україні. Текст листа публікує сайт організації "Реанімаційний пакет реформ".

У документі представники громадських організацій висловлюють побоювання, що влада в Україні хоче "відкрутити назад" частину проведених у країні реформ.

"Чим загрозливішою стає антикорупційна реформа для інтересів політичних еліт, тим більшими стають тиск і опір, із якими вона стикається", – ідеться в листі.

На думку підписантів, у питанні боротьби з корупцією відбувається рух назад.

"Зараз у сфері боротьби з корупцією спостерігається рух у зворотному напрямку. Перевірку електронних декларацій державних службовців саботують, більшість справ, пов'язаних із корупцією, українські нереформовані суди не розглядають місяцями, а Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відчуває тиск із боку інших інститутів, які представляють стару систему зі своїми політичними інтересами", – ідеться в листі.

Підписанти зазначають, що українські активісти та неурядові організації систематично зазнають дискримінації і фізичних нападів, особливо в регіонах.

Вони закликають Європейський союз "рішуче підтримати" створення незалежного антикорупційного суду, захист НАБУ від нападів, перезавантаження Національного агентства із запобігання корупції завдяки здійсненню кадрових змін у керівництві, скасуванню е-декларацій для громадських антикорупціонерів і припиненню будь-яких видів переслідувань для активістів.

"Ми хотіли б просити вас настійно закликати уряд України виконувати свої антикорупційні зобов'язання, зокрема перераховані вище, і підкреслити можливі наслідки подальшого відхилення від процесу реформ в Україні", – ідеться в листі, адресованому Могеріні.

Документ підписали коаліція громадських організацій та експертів "Реанімаційний пакет реформ" (об'єднує 80 організацій), "Transparency International Україна", Центр протидії корупції, Лабораторія демократичних трансформацій тощо.

29 листопада у прес-службі Держміграційної служби повідомили, що під час спроби передавання хабара в розмірі $15 тис. заступнику голови відомства Діні Пімаховій Служба безпеки України затримала агента НАБУ Сергія Боярського.

30 листопада Генпрокуратура повідомила одному зі співробітників бюро про підозру у провокації хабара. 5 грудня про підозру оголосили ще двом агентам.

У НАБУ заявили, що ГПУ та СБУ незаконно втрутилися у спецоперацію, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі, і назвали такі дії правоохоронців "диверсією".

Після інциденту бюро припинило всі операції під прикриттям.

У ГПУ стверджують, що дії агентів НАБУ вийшли "не тільки за рамки закону, але й етики та моралі".

Глава НАБУ Артем Ситник заявив, що ГПУ веде боротьбу за "виживання корупційної системи".

4 грудня Держдепартамент США засудив зрив Генпрокуратурою спецоперації НАБУ.

Гордон

07-12-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
З чого і як жінка може почати політичну кар’єру? Що найважливіше на початку? Для чого потрібна команда? Що таке ресурси? Для чого потрібна політична платформа? Для чого взагалі жінкам іти у політику? На ці та інші запитання відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. З чого почати?» Фільм є частиною циклу з 6 серій, в яких політологи, політтехнологи, фахівці з риторики, переговорів, тайм-менеджменту розповідають про основні моменти, на які має звернути увагу жінка-політик на початку своєї кар’єри. Жінки-депутатки діляться власним досвідом подолання труднощів, які чатують саме на жінку в політиці, і дають низку порад. Фільми створено ВГО «Жіночий консорціум України» за фінансової підтримки Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Точка зору авторів і героїв фільмів може не співпадати з офіційною позицією Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Над проектом працювали: Віра Карайчева (авторка ідеї та режисер), Оксана Ярош, Марія Алєксєєнко, Ольга Веснянка, Олег Зорін, Тимур Тарасов, Марія Сулима Висловлюємо подяку за участь у зйомках Тетяні Баєвій, Ірині Бережній, Денису Богушу, Людмилі Богуш-Данд, Катерині Везелевій, Лілії Гриневич, Олегу Демчику, Ользі Денисовій, Лесі Оробець, Нелі Пославській, Альоні Сибіряковій, Михайлині Скорик.
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика