Ірина Подоляк, Вікторія Пташник та Світлана Заліщук: як проходять передвиборчі кампанії жінок-мажоритарниць

В ефірі Громадського радіо ми поспілкувалися з трьома депутатками, які балотуватимуться на позачергових виборах до Верховної Ради на мажоритарних округах.

Дізнавалися, як проходять їхні передвиборчі кампанії і де вони беруть ресурси на них, чи стикаються з політичним булінгом і проявами гендерної дискримінації, які завдання ставлять перед собою.

Депутатка Вікторія Пташник висувається від «Голосу» на мажоритарному окрузі № 223 (місто Київ)

«У мене були можливості піти в список. Це набагато простіша історія, тому що ти не стикаєшся один на один із усією тією реальністю, з опонентами на окрузі. Ти в списку і відстоюєш усіх, але виборець фактично голосує за бренд і конкретну політичну силу. Тебе вже підтягують в залежності від того, скільки ця політична сила набере. Тому список — це завжди легше.

Чому я обрала такий шлях? Я для себе однозначно розумію: цінність депутатського мандата, якщо ти працюєш чесно, займаєшся виключно законотворчою діяльністю, насправді не така висока. Тим більше, якщо в тебе немає команди. Команда набагато цінніша, навіть якщо в тебе не буде депутатського мандата.

Я готова ризикнути заради того, щоб просто опинитися в команді людей і співпрацювати з ними — незалежно від того, буде в мене депутатський мандат чи я опинюся поза парламентом. Я хочу просто допомагати людям, у яких я вірю».

Заступниця голови Комітету культури та духовності Ірина Подоляк вдруге балотуватиметься на мажоритарному виборчому окрузі № 116 від «Самопомочі» (місто Львів)

«Я намагаюся якомога глибше зануритися в соціум. Йти до конкретних людей. Я не маю фінансів, я не олігарх, я не депутат-мажоритарник, який «засіває» округи грішми, бюджетними коштами, а потім видає це за свої переваги. Я розкажу про найбільшу проблему, з якою зіткнулася. Люди що в 2014 році, що тепер — прості звичайні люди, продавці, вчителі, інженери — не мають зеленого уявлення про те, чим займається депутат місцевих рад і депутат Верховної Ради. 90% проблемних питань, які ставлять люди, пов’язані з дорогами, вулицями, зрізанням дерев, тарифами. Мені здається, це великий виклик для громадських організацій і чесних ЗМІ: нам у державі потрібна багатолітня освітня кампанія, щоб людей навчили розумінню базових прав, основ конституційного ладу, щоб людям тлумачили Конституцію».

Позафракційна депутатка Світлана Заліщук балотуватиметься до Верховної Ради від мажоритарного округу №199 (Черкаська область)

«У нас зустрічі проходять дуже по-кіношному, драматично. В людей дуже багато розчарування, злості, часом — агресії. Є дуже багато питань, тут на окрузі дуже багато бідності, людей, які не можуть про себе подбати.

Люди про все це говорять. Я бачу, що вони хочуть говорити про це. Для них дуже важлива дискусія і зворотній зв’язок. Мені здається, це те, чого принципово не вистачає в національному дискурсі. В нас ідуть реформи, ухвалюються закони, але зворотного зв’язку і розуміння, що є тут на місцях у регіонах, як це можна виправляти — цього не вистачає. Тому спочатку ми традиційно сваримося, потім обіймаємося, плачемо й люди висловлюють свою підтримку».

hromadske.radio

26-06-2019

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
З чого і як жінка може почати політичну кар’єру? Що найважливіше на початку? Для чого потрібна команда? Що таке ресурси? Для чого потрібна політична платформа? Для чого взагалі жінкам іти у політику? На ці та інші запитання відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. З чого почати?» Фільм є частиною циклу з 6 серій, в яких політологи, політтехнологи, фахівці з риторики, переговорів, тайм-менеджменту розповідають про основні моменти, на які має звернути увагу жінка-політик на початку своєї кар’єри. Жінки-депутатки діляться власним досвідом подолання труднощів, які чатують саме на жінку в політиці, і дають низку порад. Фільми створено ВГО «Жіночий консорціум України» за фінансової підтримки Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Точка зору авторів і героїв фільмів може не співпадати з офіційною позицією Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Над проектом працювали: Віра Карайчева (авторка ідеї та режисер), Оксана Ярош, Марія Алєксєєнко, Ольга Веснянка, Олег Зорін, Тимур Тарасов, Марія Сулима Висловлюємо подяку за участь у зйомках Тетяні Баєвій, Ірині Бережній, Денису Богушу, Людмилі Богуш-Данд, Катерині Везелевій, Лілії Гриневич, Олегу Демчику, Ользі Денисовій, Лесі Оробець, Нелі Пославській, Альоні Сибіряковій, Михайлині Скорик.
Жінки-народні депутатки
Заступник Голови Верховної Ради України
Політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Заступник Голови Верховної Ради УкраїниЗаступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Швеція Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Данія Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Австрійською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінкаДата народження: 17 листопада 1970р.Відомості на момент обрання: освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 5.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика