Меркель поки не поступиться лідерством у партії

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) планує зберегти свою посаду голови Християнсько-демократичного союзу (ХДС). Про це вона заявила в неділю, 11 лютого, в ефірі програми Berlin direkt телеканалу ZDF. "На мою думку, ці дві посади (голови партії та уряду. - Ред.) повинні бути в одних руках, щоб мати можливість також керувати стабільним урядом", - зазначила Меркель.

Канцлерка додала, що планує також залишатися на посаді голови уряду усю чотирічну каденцію. "Я належу до людей, які дотримуються обіцяного", - сказала вона, нагадавши, що під час передвиборної кампанії запевняла в такому намірі виборців.

Канцлерка висловила розуміння, що після 12 років, упродовж яких вона очолює уряд, в ХДС почали лунати вимоги щодо підготовки можливих наступників. Меркель вважає, що її авторитет у ХДС залишається непохитним.

Говорячи про фомування уряду, канцлерка зазначила, що 26 лютого на з'їзді ХДС будуть названі імена кандидатів від партії на посади міністрів у відомствах, які, згідно з коаліційною угодою, відійдуть ХДС. За словами Меркель, за нормальних обставин ХДС зачекала б із цим кроком, поки члени Соціал-демократичної партії (СДПН) не проголосують щодо підтримки великої коаліції. Результат голосування СДПН оголосить 4 березня. Але з огляду на позачерговий характер з'їзду ХДС важливо повідомити делегатам, хто від партії очолить міністерства, додала Меркель, зазначивши, що це будуть як досвідчені, так і молоді політики.

Також канцлерка стала на захист рішення віддати міністерство фінансів соціал-демократам. Вона назвала цей крок "болісним", але "прийнятним", а також "ціною, яку ХДС заплатили за цей уряд". Водночас Меркель додала, що засади фінансової політики закріплені в коаліційній угоді, тому міністр фінансів від соціал-демократів не зможе робити усе, що захоче.

DW.COM
 

12-02-2018

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Проект "Створення політичного українського лобі жінок" представляє ще один мотиваційний ролик для жінок та дівчат
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - Радикальна Партія Олега Ляшка, обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика