Міятович закликали звернути увагу на порушення прав українців у Росії

Голова делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар'єв і голова комітету ВР у закордонних справах Ганна Гопко закликали комісара РЄ Дуню Міятович відреагувати на порушення прав людини українців в Росії.

Переклад звернення оприлюднив Ар'єв у своєму Facebook, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.

"Повідомляємо вам про ситуацію з дотриманням прав українців у Російській Федерації. РФ проводить послідовну політику, спрямовану на викорінювання національної ідентичності українців, що живуть на її території, істотно обмежуючи їхні освітні, культурні та інформаційні права. Немає ніяких денних українських шкіл/класів, українських засобів масової інформації та телевізійних програм та лише декілька українських бібліотек", - констатується у листі.

Народні депутати також повідомляють комісара РЄ, що Національний культурний центр України в Москві, на базі якого діє Українська недільна школа, курси української мови, бібліотека Богдана Ступки та дитячі клуби, відчуває значні проблеми з функціонуванням. Центр неодноразово ставав об'єктом нападів і провокацій з боку російських націоналістичних, радикальних груп.

Пильний контроль з боку російських правоохоронних органів над українськими НУО та їхніми лідерами, політика тиску та залякування на тлі підозри/ненависті до всього українського призводить до того, що більшість організацій або припиняють свою діяльність, або ведуть її з прокремлівськими позиціями. Більше того, наголошується у зверненні, федеральні та місцеві органи влади в Російській Федерації намагаються ізолювати українську діаспору політично та культурно.

"Ми глибоко шкодуємо, що ці порушення досі не розглядаються вами як Уповноваженою з прав людини. Водночас, ми б хотіли звернути вашу увагу на зареєстровану у Верховній Раді Постанову про звернення ВР до міжнародної спільноти щодо порушень прав корінних народів у Російській Федерації", - також відзначається у листі.

У цьому зверненні Верховна Рада України підкреслює загострення ситуації з правами людини та переслідування корінних громад після 2014 року, російське вторгнення в Україну.

"У зв'язку з цим ми хотіли б закликати вас використовувати всі наявні механізми Ради Європи для захисту української громади на території Російської Федерації та інформувати нас про всі дії, вжиті в цьому напрямі", - заявили українські парламентарії.

УКРІНФОРМ

15-03-2019

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як готуватися до виступів та зустрічей, як правильно їх проводити, як домагатися свого під час переговорів? Як переконувати і схиляти на свій бік. Як боротися із хвилюванням? Жестикуляція та міміка, правила спілкування. Про це та інше розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Риторика і переговори»
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - Радикальна Партія Олега Ляшка, обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика