Могеріні: ЄС продовжить політику санкцій щодо РФ через її дії в Україні, але збереже діалог з Москвою

Європейський союз збереже політику санкцій щодо Росії через ситуацію в Україні та анексію Криму РФ в 2014 році, але при цьому продовжить діалог з Москвою. Про це у вівторок повідомила верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні під час виступу в канадському Університеті МакГілл (Монреаль). Її зустріч зі студентами вузу транслював МЗС Канади в своєму Twittter.

“Я думаю, що це (санкції) буде тривати, — сказала вона, відповідаючи на питання одного з студентів університету про санкцій політиці ЄС щодо Росії після анексії Криму і початку конфлікту на Донбасі. — В Європі є чітке і ясне розуміння того, що зміна кордонів за допомогою сили — це табу, і це повинно залишатися табу, інакше ми повернемося на кілька століть назад, а цього ніхто не хоче”. Федеріка Могеріні також заявила, що ЄС продовжить “надавати допомогу і підтримку Україні”.

При цьому вона підкреслила, що Брюссель і Москва, як і раніше зберігають діалог. “Відносини між країнами ЄС і Росією не обмежуються тільки цим (санкційною політикою європейських держав і дзеркальними діями РФ), — сказала вона. — Ми зберігаємо діалог з приводу питань безпеки, нерозповсюдження ядерної зброї, ситуації на Близькому Сході і в Арктиці. Є теми, за якими ми не знаходимо спільної розуміння, наприклад, по Сирії, але ми продовжуємо спілкуватися”.

Відповідаючи на питання, Федеріка Могеріні торкнулася також теми взаємин РФ і Європейського союзу в енергетичному секторі, які вона назвала “складними”. “Це правда, що енергетична залежність європейців від Росії залишається високою, зокрема, від російського газу, але ми намагаємося знайти шляхи диверсифікації (поставок) цих ресурсів”.

УНН

07-11-2018

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
На прикладах жінок-депутаток фільм розвінчує міф про неможливість поєднати успішну політичну кар’єру та щасливе особисте, сімейне життя. А фахівці розповідають про важливість самоорганізації та правильного планування часу, щоб його вистачило не лише на роботу, але й на сім’ю, відпочинок та саморозвиток.
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - Політична партія «Об’єднання «САМОПОМІЧ», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика