Наше завдання - об’єднати зусилля усього світу навколо усунення екологічних проблем, які виникли під час війни, - Юлія Свириденко

Гуманітарне розмінування, оцінка загальних екологічних збитків і притягнення росії до відповідальності та кліматична трансформація української економіки. Ці та інші важливі питання обговорювались під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з послами іноземних держав в рамках робочої групи щодо практичної реалізації принципів Формули миру Президента України Володимира Зеленського щодо її частини про екологічну безпеку.

До розмови долучились Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда, Посол Республіки Хорватія Аніца Джамич, Посол Німеччини Мартін Єгер, Посол Бразилії Нортон де Андраде Мелло Рапеста, Посол Португалії Антоніу Вашку Алвеш Машаду, Тимчасово повірений у справах Канади Шон Бойд, Тимчасово повірений у справах Франції  Бенжамен Роріг, Координатор системи ООН в Україні Деніз Браун, та інші представники дипломатичних кіл. Також у зустрічі взяли участь Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець і інші представники українського Уряду.

«Одним із найважливіших елементів Формули миру щодо частини про екологічну безпеку є гуманітарне розмінування українських земель. Через вторгнення росії 174 тисячі квадратних кілометрів української землі є потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами», - наголосила Юлія Свириденко.

За оцінками Уряду, від початку повномасштабної війни було зафіксовано майже 2 500 випадків шкоди для довкілля, завданої через бойові дії. Загальна шкода оцінюється у 52 мільярди євро.

Уряд розпочав реалізацію амбітної програми з гуманітарного розмінування територій. За 10 років планується повернути у використання 80% потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами земель. Але для цього Україна потребує допомоги партнерів. 

«Наше завдання зараз об’єднати зусилля усього світу навколо усунення цих проблем, але понад усе — щоб досвід подолання цих проблем ліг в основу роботи із встановлення миру. Ключовими цілями екологічної безпеки у рамках Формули миру є оцінка збитків, притягнення росії до відповідальності та кліматична трансформація української економіки», - підкреслила Юлія Свириденко.

Сторони дійшли згоди щодо спільного бачення шляхів відновленя України та перших практичних кроків в цьому напрямку.

Урядовий портал

17-08-2023

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Проект "Створення політичного українського лобі жінок" представляє мотиваційний ролик для жінок та дівчат
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Член Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Веб-сторінкаЗаступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Французькою Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина Веб-сторінкаГолова Міжфракційного депутатського об’єднання "Україні - Євроатлантичний простір!"Дата народження: 25 вересня 1974р.Відомості на момент обрання: освіта вища, Міністр у справах ветеранів України, член Політичної партії "Європейська Солідарність", проживає в селі Чайки Києво-Святошинського району Київської області, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 13.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика