NDI: 60% українців підтримують більш рівноправне представництво жінок у політиці

75% опитаних українців ствердно відповіли на запитання, що чинний парламент складається в основному з чоловіків, проте лише 27% вважають, що так і має бути. Про це свідчить опитування громадської думки «Можливості та перешкоди на шляху демократичного транзиту України», що проводилось Національним демократичним інститутом (NDI ) в липні 2018 року.

Згідно з результатами опитування, українці продовжують підтримувати більш збалансоване представництво чоловіків і жінок у політиці. 60% населення нададуть перевагу більш рівноправному представництву чоловіків та жінок у політиці, на відміну від поточної ситуації.

Крім того, 50 % стверджують, що рівний баланс чоловіків і жінок у виборних посадах призведе до більшої уваги до щоденних проблем громадян.

Воно також показало стабільну велику підтримку повністю функціонуючої демократії (83%). Потреба в ній лишається високою у всіх регіонах України, водночас рівність перед законом для всіх та вільні та чесні вибори, відповідно до результатів опитування, є найважливішими характеристиками демократії для громадян України.

Підтримка членства в Європейському Союзі зросла після останнього опитування НДІ в Україні, яке було проведено в грудні 2017 року. У липні 2018 року 53% респондентів заявили, що хочуть, щоб Україна вступила до ЄС: 42% (зростання з 36% у грудні 2017 р. ) хочуть лише членства в ЄС, решта 11 % разом з членством в ЄС обрали також приєднання до Євразійського митного союзу та / або позаблоковий статус. Учасники дискусій у фокус-групах, які проводились у травні 2018 року у Харкові, Краматорську, Херсоні та Одесі, асоціювали Європейський Союз із високою якістю життя, свободою, стабільністю, процвітанням та верховенством права. Переважна більшість учасників фокус-груп асоціювала Росію зі словом «агресор».

Найважливіші проблеми для українців залишаються незмінними. Зростаючі ціни, конфлікт у Східній Україні, корупція та охорона здоров’я є для громадян найважливішими питаннями. Щодо пріоритетів у проведенні реформ, більшість респондентів вважають, що реформи, пов’язані з боротьбою з корупцією та усунення депутатської недоторканності, повинні бути першочерговими завданнями для наступного уряду.

Кількість тих, хто стверджує, що їхня громада пройшла процес об’єднання в результаті реформ децентралізації, зросла з 9% у грудні 2016 року до 26% у липні 2018 року. Українці, які пройшли цей процес, більш позитивно оцінюють його вплив, ніж решта населення.

Потенціал залучення громадян залишається високим, оскільки українці хочуть брати участь у процесах прийняття рішень. Половина населення вказала на те, що вони мають або будуть присутні на відкритому засіданні, якщо буде надана така можливість. Однак мало хто вважає, що уряд, президент чи парламент зацікавлені в тому, щоб почути їхню думку (відповідно 6%, 6% та 13%).

Бажання брати участь у парламентських виборах 2019 року дещо скоротилося протягом минулого року. Більшість українців не визначились з тим, кому віддати свій голос (57%). На цей момент поки не існує чіткого лідера парламентської гонки. Що стосується майбутнього президентського конкурсу, 53% населення заявили, що вони поки не визначились, а 56 відсотків – планують взяти участь у голосуванні.

Дати польових робіт: 3 – 31 липня 2018 року; проведено 5 784 інтерв’ю.

mresearcher.com

03-10-2018

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
З чого і як жінка може почати політичну кар’єру? Що найважливіше на початку? Для чого потрібна команда? Що таке ресурси? Для чого потрібна політична платформа? Для чого взагалі жінкам іти у політику? На ці та інші запитання відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. З чого почати?» Фільм є частиною циклу з 6 серій, в яких політологи, політтехнологи, фахівці з риторики, переговорів, тайм-менеджменту розповідають про основні моменти, на які має звернути увагу жінка-політик на початку своєї кар’єри. Жінки-депутатки діляться власним досвідом подолання труднощів, які чатують саме на жінку в політиці, і дають низку порад. Фільми створено ВГО «Жіночий консорціум України» за фінансової підтримки Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Точка зору авторів і героїв фільмів може не співпадати з офіційною позицією Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Над проектом працювали: Віра Карайчева (авторка ідеї та режисер), Оксана Ярош, Марія Алєксєєнко, Ольга Веснянка, Олег Зорін, Тимур Тарасов, Марія Сулима Висловлюємо подяку за участь у зйомках Тетяні Баєвій, Ірині Бережній, Денису Богушу, Людмилі Богуш-Данд, Катерині Везелевій, Лілії Гриневич, Олегу Демчику, Ользі Денисовій, Лесі Оробець, Нелі Пославській, Альоні Сибіряковій, Михайлині Скорик.
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика