






Народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Оксана Юринець закликала колег по парламенту гарантувати представництво у виборчих списках не менше 30% однієї статі.
«Сьогодні, напевно, жінки, наприклад, які пройшли війну, так само заслуговують бути представленими тут, в парламенті, бо вони є вже послами миру і виступають в НАТО, в ООН, і їх треба підтримувати. Але дуже важливо, щоб ця система виборів була зрозуміла, і яким чином вони туди мають потрапити.
Є зареєстрований законопроект 1456, який змушував вже на місцевих виборах враховувати цю квоту, і це квота однієї статі, бо хто знає, як це буде за кілька років.
І дуже важливо, щоб ми сьогодні всі разом усвідомили: в короткій кампанії дуже складно жінці буде прийти і довести, що вона може на цій певній території відстоювати права виборців. Дуже важливо, щоб ці квоти були дотримані, шановні колеги народні депутати!», – заявила Оксана Юринець.
Оксана Юринець наголосила, що відповідні зміни мають бути враховані при підготовці до другого читання Виборчого кодексу України: «Дуже важливо, щоб ми зрозуміли сьогодні, що якість парламенту і новий Виборчий кодекс має показати шанс і можливість для всіх і ці рівні можливості. І насправді цей шанс жінкам потрапити в парламент має бути прозорим і зрозумілим. Тому сьогодні в парламенті ми маємо дати можливість відкритим спискам, де цю жінку буде видно, бо якщо цього не буде, то в цій зміні немає жодного шансу, аби цей законопроект міг пройти в парламенті. Давайте будемо думати, і кожного разу, коли ми щось пропонуємо, не завуальовувати певних речей».