"Після трьох революцій ми досягли усвідомлення себе громадянами", – Ганна Гопко

Хоча відсутність масштабності мислення і чвари в таборах переможців досі не дали бажаного результату.

Про це, оцінюючи досвід трьох новітніх українських революцій – Гранітної, Помаранчевої та Революції Гідності, – в ефірі телемарафону "Незалежні. 30 років" каналу "Еспресо" заявила народна депутатка 8-го скликання Ганна Гопко.

"Ми ніколи не втрачали держави духа, але ми завжди боролися за те, щоб мати власну державу", – заявила політикиня. 

Вона нагадала про те, що в часи гетьмана Скоропадського українці не змогли втримати державність. У висліді народ пережив світову війну, голодомори, серед них і найстрашніший 1932-1933 років, репресії, "фактично весь цвіт нації під час комуністичної диктатури було знищено". Саме тому, на думку Ганни Гопко, а ще через спротив комуністичної номенклатури, нам забракло можливостей одразу будувати сильну державу.

"Навіть історія з Будапештським меморандумом теж свідчить про те, як США разом із Москвою, забираючи в нас третій у світі ядерний потенціал, насправді не дали нам ні перспектив членства у НАТО, ні економічних компенсацій, а безпекові гарантії виявилися папірцем, – сказала Ганна Гопко. – Давайте про це відверто говорити".

Саме за таких умов у країні сформувалася кланово-олігархічна система. "І в нас питання інституту репутації, питання покарання за державну зраду і взагалі – питання: чи можуть до влади прийти державницькі сили, – досі відкриті. В умовах російсько-української війни це залишається серед наших безпекових загроз", – наголосила політикиня. 

А всі українські революції, на думку експарламентарійки, були реакцією громадянського суспільства на суспільну несправедливість і на те, що країною, по суті, керує не її народ, а олігархи та їхні ставленики. 

Водночас наслідком трьох революцій Ганна Гопко вважає дані соціологічних досліджень, зокрема Фонду демократичні ініціативи, згідно з якими, 70% громадян вважають, що жоден, навіть сильний лідер, не може порушувати закони. 

"Оцей рівень такого усвідомлення також є плодом, чи наслідком, революцій. Ми маємо від них ефект усвідомлення себе громадянами", – сказала депутатка 8-го скликання.

espreso.tv

25-08-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Проект "Створення політичного українського лобі жінок" представляє мотиваційний ролик для жінок та дівчат
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Веб-сторінкаДата народження: 5 листопада 1985р.Відомості на момент обрання: освіта вища, член наглядової ради, Металургійний завод Дунаферр (Угорщина), безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика