






Президент Зеленський та монобільшість не демонструють політичної волі до вирішення конституційної кризи та повернення у нормальне русло роботи антикорупційної інфраструктури. А порожні заяви Зеленського непереконливі для наших міжнародних партнерів.
Про це сказала народна депутатка фракції “Європейська Солідарність”, голова комітету з питань інтеграції до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі телеканалу “Прямий”.
“У мене відчуття, що у монобільшості немає реальної політичної волі і голосів для того, щоб повернути антикорупційне законодавство в юридичну канву. І саме тому затягується весь цей процес”, – зазначила депутатка.
Климпуш-Цинцадзе зауважила, що “Європейська Солідарність” запропонувала своє рішення кризи навколо КСУ, також інші політичні сили запропонували свої рішення. Крім того, є пропозиція спікера парламенту Разумкова.
“Але жодне з цих питань не було винесене на порядок денний, зокрема і через те, що до ініціативи спікера депутат від “Слуги народу” подав альтернативний законопроєкт. І це відтермінувало розгляд цього питання у Верховній Раді”, – пояснила голова комітету.
За словами Климпуш-Цинцадзе, створення чергової робочої групи в парламенті – це просто затягування часу.
“Європейська Солідарність” готова працювати над рішенням. Ми готові йти на позачергове засідання Верховної Ради для розгляду цих питань, але поки що не бачимо готовності з боку монобільшості. Без їхніх голосів достатньої кількості голосів від меншості і опозиції не набереться для того, щоб рішення було ухвалено”, – зазначила депутатка.
Коментуючи заяву президента Зеленського після розмови з керівництвом МВФ, Климпуш-Цинцадзе зауважила: “Якщо повторювати як мантру, що все гаразд, то це не означає, що від цього повторювання дійсно стане все гаразд, що зникли загрози для безвізу, чи зникла стривоженість наших міжнародних партнерів, в тому числі та міжнародних кредиторів, МВФ, стосовно того, як далі буде діяти антикорупційна інфраструктура в Україні”.
Вона додала: “Якщо президент говорить, що немає з цього боку загрози, то він зі свого боку мав би якнайшвидше запропонувати якусь ініціативу, опрацювавши її з правниками. Але президент окрім антиконституційного закону про розгін Конституційного суду більше нічого не запропонував”.
“Наші міжнародні партнери тепер дивляться на дії, а не на запевнення”, – підкреслила Климпуш-Цинцадзе.
Вона висловила сподівання, що у Верховної Ради вистачить волі продемонструвати лідерство у вирішенні цього питання, повернути антикорупційні норми у законодавство та вирішити питання з Конституційним судом, не ставлячи під загрозу європейське та євроатлантичне майбутнє України.