






Прем'єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей анонсувала подальші дії щодо Росії у зв'язку із можливою причетністю Москви до отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.
Про це вона сказала під час зустрічі з міністрами, повідомляє Reuters.
«Вчора був важливий момент нашої відповіді на цей акт агресії, але ще багато чого треба зробити, оскільки ми працюємо з міжнародними партнерами над довгостроковою відповіддю на виклик з боку Росії», — цитує Мей її речниця.
Вона зазначила, що інші країни ввели заходи щодо РФ не лише через солідарність з Британією, але й тому, що вони розуміють масштаби загрози російської влади.
26 березня Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля у Британії. 15 країн Євросоюзу заявили, що солідарні з Британією. Водночас ряд країн ЄС досі не вислали російських дипломатів. Генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників через справу Скрипаля.
У РФ заявили, що вишлють щонайменше 60 дипломатів США.
Раніше прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів, у зв'язку із можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Також, 26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.
66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.
Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.
Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.