






Партнери підписали угоду про співпрацю задля просування гендерно-орієнтованих політик у діяльності органів місцевого самоврядування в ході реформи децентралізації.
3 серпня Програма розвитку ООН в Україні (ПРООН) підписала нову угоду про співпрацю з Міністерством закордонних справ Норвегії в рамках проєкту, спрямованого на розширення представництва жінок та їхньої участі у діяльності органів місцевого самоврядування територіальних громад в Україні в ході децентралізації, повідомляють у пресцентрі ініціативи “Децентралізація”.
У рамках проєкту, бюджет якого складає близько 100 000 дол. США, ПРООН і Норвегія співпрацюватимуть задля сприяння ширшій політичній участі жінок у діяльності органів місцевого самоврядування в Україні, а також задля посилення інституційної спроможності в ОТГ ухвалювати рішення, що враховують гендерно-чутливі аспекти.
«Рівна політична участь жінок та їхнє залучення у процес прийняття рішень на місцях є критично важливими, адже це дозволить гарантувати, аби першочергові потреби і проблеми жінок було враховано при формуванні порядку денного органів місцевого самоврядування, а також сприятиме практичній реалізації Цілей сталого розвитку у місцевих громадах», – пояснила постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева після підписання угоди з виконувачем обов’язків голови місії Посольства Королівства Норвегії в Україні Фредріком Артуром.
«Сприяння гендерній рівності та розширення можливостей жінок мають першочергове значення для мандату ПРООН та впровадження принципів розвитку, орієнтованих на реалізацію завдань, визначених у Порядку денному в сфері сталого розвитку до 2030 року», – зазначила пані Дафіна Ґерчева.
«Оскільки в Україні наближаються місцеві вибори, важливо інформувати громадськість про необхідність рівного представництва та гендерної рівності серед посадовців. Участь більшої кількості жінок у процесі прийняття рішень допоможе Україні виконати свої зобов’язання щодо забезпечення гендерної рівності та прав людини, а також сприятиме формуванню політики, яка б враховувала різні перспективи на шляху до досягнення Цілей сталого розвитку.