"Просто закрили всім рота, переламали через коліно" – депутатка про голосування за "антиолігархічний" закон

Змінювати процедуру голосування у Верховній Раді за так званий закон про олігархів не було потреби. Це зроблено, аби в залі парламенту не звучала критика законопроєкту. Про це у програмі "5 копійок" на "5 каналі" сказала депутатка "Голосу" Інна Совсун.

Вона пояснила, чому намір монобільшості пришвидшити розгляд законопроєкту з метою економії часу не відповідає дійсності. 

"Перше – переговори з приводу того, в якій процедурі розглядати цей законопроєкт, тривали три години, за цей час ми могли б пройти правки. Адже наполягали на 300 правках, за один робочий день ми б могли їх пройти. По-друге, аргумент – хотіли, щоб швидше запрацював цей закон, – я хочу нагадати, що в законі написано, що він набирає чинності через 6 місяців. Не потрібно було у свинячий голос, ламаючи всі процедури, всі правила парламенту ухвалювати цей закон", – наголосила народна депутатка.

Вона зазначила, що розгляд правок убезпечив би закон від помилок і не сталося б абсурдної ситуації, коли норми закону суперечать одна одній. 

"Якби ми пройшли закон правильно, за правильними процедурами, зараз не було б цієї абсолютно абсурдної ситуації, де в ухваленому законі є норми, які суперечать одна одній. Розгляд за процедурою передбачає вичищення закону, щоб він працював", – наголосила Совсун.

Крім того, депутатка додала: "У чому причина, чому не дали жодному депутатові озвучити свої правки? Тому що не хотіли, аби в залі парламенту звучали хоч якісь позиції з критикою цього законопроєкту. Просто закрили всім рота, переламали через коліно і сказали буде ось так, бо ми так вирішили".

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому ініційований Володимиром Зеленським так званий законопроєкт про деолігархізацію. Голосування у ВР відбулося за спецпроцедурою, внесені депутатами понад тисячу правок навіть не розглянули. Опозиція такі дії провладної партії називає спотворенням регламенту та руйнуванням парламентаризму в країні.

Однак через голосування поспіхом Зе-команда допустила вагомих помилок і тому у Верховній Раді буде переголосування цього законопроєкту. Проблема в тому, що одночасно врахували три (396, 398, 406) правки, які суперечать одна одній.

5 канал

28-09-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
З чого і як жінка може почати політичну кар’єру? Що найважливіше на початку? Для чого потрібна команда? Що таке ресурси? Для чого потрібна політична платформа? Для чого взагалі жінкам іти у політику? На ці та інші запитання відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. З чого почати?» Фільм є частиною циклу з 6 серій, в яких політологи, політтехнологи, фахівці з риторики, переговорів, тайм-менеджменту розповідають про основні моменти, на які має звернути увагу жінка-політик на початку своєї кар’єри. Жінки-депутатки діляться власним досвідом подолання труднощів, які чатують саме на жінку в політиці, і дають низку порад. Фільми створено ВГО «Жіночий консорціум України» за фінансової підтримки Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Точка зору авторів і героїв фільмів може не співпадати з офіційною позицією Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Над проектом працювали: Віра Карайчева (авторка ідеї та режисер), Оксана Ярош, Марія Алєксєєнко, Ольга Веснянка, Олег Зорін, Тимур Тарасов, Марія Сулима Висловлюємо подяку за участь у зйомках Тетяні Баєвій, Ірині Бережній, Денису Богушу, Людмилі Богуш-Данд, Катерині Везелевій, Лілії Гриневич, Олегу Демчику, Ользі Денисовій, Лесі Оробець, Нелі Пославській, Альоні Сибіряковій, Михайлині Скорик.
Жінки-народні депутатки
Заступник Голови Верховної Ради України
Політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Заступник Голови Верховної Ради УкраїниЗаступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Швеція Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Данія Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Австрійською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінкаДата народження: 17 листопада 1970р.Відомості на момент обрання: освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 5.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика