Сироїд: «Президент – це інституція, а не персоналія»

На цих президентських виборах склалась ситуація, коли більшість українців раді проголосувати за абсолютну невідомість, ніж за стару корупцію. І щоб мати визначеність і впевненість в майбутньому,  слід розуміти межі, за які президент не може виходити. Саме такі обмеження встановлює законопроект  «Самопопомчі» «Про Президента України».

Віце-спікер Парламенту Оксана Сироїд говорить, що головна мета законопроекту – зробити так, щоб природа особистості на посаді президента не була визначальною, а визначальними були правила, запроваджені для самої інституції.

«Я вважаю, великим уроком для нас нинішні вибори: нарешті люди зрозуміли, що на посаді президента може опинитися будь-яка особистість. І це нам дозволяє сьогодні говорити про те, що мають існувати такі правила для президента, щоб дії будь-якої персоналіїна цій посаді були прогнозовані».

Адже будь-яка інституція має жити за правилами. Закони пишуться для того, щоб стримати державу, а не для того, щоб стримувати людей. Президент – це інституція і людина має знати, як та чи інша інституція буде діяти стосовно цієї людини. А за нинішніх умов президент – найбільш непередбачувана посада, що часто це призводить до свавільних рішень. Це треба виправити, наголошує Сироїд:

«Від кожної державної інституції залежить частка нашої свободи: будемо ми вільно почуватися чи ні. І вже історичний досвід не раз показав: і президентство Кучми, коли він скочувався в авторитаризм, і досвід Януковича, і вже нинішній досвід президента Порошенка, що рано чи пізно, якщо немає стримувань, то той хто має найбільше влади і повноважень – найбільше починає загрожувати свободі кожної людини».

Риса українців – під час кожних виборів президента обирати своєрідну мрію, – каже віце-спікер:

«Сподіваючись, що після того, як вони кинуть бюлетені в урну,  в їх кандидата засвітиться німб, виростуть крила, з’явиться якась суперсила. Але насправді, коли ми обираємо чи то президента чи будь-яку іншу виборну посаду, ми обираємо людину з усіма її вадами і слабкостями».

Саме тому дуже важливо, щоб були рамки і стримувачі. Це допомогло б, наприклад, людині, яка має менше досвіду і знань, розуміти, як вона має діяти і куди рухається, а людині, яка думає, що знає дуже багато і хоче цим зловживати, це стане обмеженням.

Самопоміч 
 

08-04-2019

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом Веб-сторінкаДата народження: 29 березня 1979р.Відомості на момент обрання: освіта вища, юрисконсульт, ФОП "Мулик Роман Миронович", член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ", проживає в місті Івано-Франківську, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 117.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика