Сироїд: «У нас, на жаль, вину не доводять. Винних призначає Генеральний прокурор»

На переконання віце-спікерки Верховної Ради Оксани Сироїд, в Україні силова система правопорядку домінує і перебуває поза межами контролю парламенту. Тому вона є абсолютно безкарною, чинить свавілля, і потім подає це у вигляді «мильних опер».

«Можна скільки завгодно разів із трибуни пафосно заявляти про те, що стався злочин і пов’язувати Міхеїла Саакашвілі з Курченком — було це чи ні, повинен встановити суд. Однак, на якій підставі Генеральний прокурор говорить про злочин, якщо сам Курченко не засуджений? Його справа не доведена до суду, і доки щодо неї немає обвинувального вироку, розмови двох людей не мають стосунку до складу злочину», – зазначає Оксана Сироїд.

Вона акцентує увагу на тому, що органи правопорядку повинні контролюватися парламентом, тому що вони застосовують силу проти людей. Тому парламент повинен мати змогу ретельно допитати Генпрокурора — це обов’язок народних депутатів перед людьми.

«Натомість сьогодні його свідчення перетворилися на «бенефіс», і замість того, щоб депутати могли поставити десятки запитань, на спілкування відвели по хвилині, а сам Генеральний прокурор говорив майже півтори години.

А завершилося усе ганебними погрозами народним депутатам. На якій підставі Юрій Луценко лідеру фракції «Самопоміч» Олегу Березюку говорив, що вони зустрінуться у суді? Чи є відкрите кримінальне провадження проти Олега Березюка? Чи є взагалі справи, де Олег Березюк проходить як будь-яка сторона? Це насправді — не перший випадок, який свідчить про відчуття повної безкарності», – наголошує Оксана Сироїд.

Віце-спікерка переконана — ми спостерігаємо ту ситуацію, коли, на жаль, вину не доводять, а як було у Радянському Союзі та інших тоталітарних системах — винних призначають.

«Прийшов Генеральний прокурор, тицьнув пальцем і сказав: «Ти будеш винним». Ось так виглядає кримінальний процес. Система правопорядку домінує в країні і перебуває поза межами контролю парламенту, тому вона є абсолютно безкарною, чинить свавілля, і потім нам це подає у вигляді “мильних опер».

Сьогодні Генеральний прокурор Луценко для Президента Порошенка — такий самий, як міністр Захарченко для Януковича. Треба, щоб хтось йому сказав, що нинішній Генеральний прокурор є для нього величезною загрозою», – підсумовує Оксана Сироїд.

Самопоміч

06-12-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
На прикладах жінок-депутаток фільм розвінчує міф про неможливість поєднати успішну політичну кар’єру та щасливе особисте, сімейне життя. А фахівці розповідають про важливість самоорганізації та правильного планування часу, щоб його вистачило не лише на роботу, але й на сім’ю, відпочинок та саморозвиток.
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика