Сироїд: «У нас, на жаль, вину не доводять. Винних призначає Генеральний прокурор»

На переконання віце-спікерки Верховної Ради Оксани Сироїд, в Україні силова система правопорядку домінує і перебуває поза межами контролю парламенту. Тому вона є абсолютно безкарною, чинить свавілля, і потім подає це у вигляді «мильних опер».

«Можна скільки завгодно разів із трибуни пафосно заявляти про те, що стався злочин і пов’язувати Міхеїла Саакашвілі з Курченком — було це чи ні, повинен встановити суд. Однак, на якій підставі Генеральний прокурор говорить про злочин, якщо сам Курченко не засуджений? Його справа не доведена до суду, і доки щодо неї немає обвинувального вироку, розмови двох людей не мають стосунку до складу злочину», – зазначає Оксана Сироїд.

Вона акцентує увагу на тому, що органи правопорядку повинні контролюватися парламентом, тому що вони застосовують силу проти людей. Тому парламент повинен мати змогу ретельно допитати Генпрокурора — це обов’язок народних депутатів перед людьми.

«Натомість сьогодні його свідчення перетворилися на «бенефіс», і замість того, щоб депутати могли поставити десятки запитань, на спілкування відвели по хвилині, а сам Генеральний прокурор говорив майже півтори години.

А завершилося усе ганебними погрозами народним депутатам. На якій підставі Юрій Луценко лідеру фракції «Самопоміч» Олегу Березюку говорив, що вони зустрінуться у суді? Чи є відкрите кримінальне провадження проти Олега Березюка? Чи є взагалі справи, де Олег Березюк проходить як будь-яка сторона? Це насправді — не перший випадок, який свідчить про відчуття повної безкарності», – наголошує Оксана Сироїд.

Віце-спікерка переконана — ми спостерігаємо ту ситуацію, коли, на жаль, вину не доводять, а як було у Радянському Союзі та інших тоталітарних системах — винних призначають.

«Прийшов Генеральний прокурор, тицьнув пальцем і сказав: «Ти будеш винним». Ось так виглядає кримінальний процес. Система правопорядку домінує в країні і перебуває поза межами контролю парламенту, тому вона є абсолютно безкарною, чинить свавілля, і потім нам це подає у вигляді “мильних опер».

Сьогодні Генеральний прокурор Луценко для Президента Порошенка — такий самий, як міністр Захарченко для Януковича. Треба, щоб хтось йому сказав, що нинішній Генеральний прокурор є для нього величезною загрозою», – підсумовує Оксана Сироїд.

Самопоміч

06-12-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як долати сексизм? Як реагувати на агресію? Як тримати удар? Як самій не зіпсувати свій імідж? Що таке чорний піар, чи варто з ним боротися і як на нього реагувати? Про це розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Основні небезпеки»
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика