Сироїд виступає за ухвалення закону про президента України, Парубій - підтримує ідею

Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд пропонує народним депутатам ухвалити закон про президента України, де унормувати повноваження глави держави.

"Хочу звернутися до всіх народних депутатів. Ми починаємо збір підписів під проектом закону про президента України, який не написаний ні під кого-то, і ні проти кого-то. Він написаний для того, щоб розвивати українську державу і щоб захистити свободу кожного українця від свавілля однієї людини, яка обіймає посаду президента", - сказала вона з трибуни Верховної Ради на пленарному засіданні в четвер.

"Нам потрібно нарешті побудувати в Україні ту систему влади, яка сформує повноцінних політичних гравців, коли буде повноцінна система стримувань і противаг, коли президент України, як і інші органи влади, буде стриманий законом, коли не буде конфлікту між президентом і прем'єр-міністром, коли президент буде відповідальний перед українським народом за виконання Конституції та законів України", - заявила віце-спікер.

У свою чергу голова Верховної Ради Андрій Парубій подякував О.Сироїд і зазначив, що потрібно підтримати український парламент.

"Тому що один кандидат у президенти у фільмі, його літературний герой, розстрілює його з автомата. Тому, звичайно, мають бути всі засоби для того, щоб український парламент мав необхідну кількість повноважень для противаги в Українській державі", - заявив він.

Раніше на своїй сторінці в соцмережі Facebook О.Сироїд оприлюднила текст проекту закону і виклала його основні ідеї. Зокрема, пропонується позбавити президента права підписувати зміни до Конституції України, до закону про Регламент Верховної Ради і деяких інших законів.

Як пояснила О.Сироїд, президент не зможе призначати склад Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), інших регуляторів. Вона також пропонує позбавити главу держави можливості створювати органи, такі як Державне управління справами.

У виконавчій владі президент зможе призначати і звільняти чиновників лише за поданням або згодою прем'єр-міністра. Крім того, пропонується зобов'язати президента щорічно звітувати перед парламентом за використані ним кошти.

Наразі в Україні відсутній закон про президента України.

Процедура внесення таких законопроектів не вимагає збору певної кількості підписів парламентаріїв.

Інтерфакс-Україна

12-04-2019

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Лекцію створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - Радикальна Партія Олега Ляшка, обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика