






Про це на сторінці у Facebook зауважила народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ірина Суслова, яка сьогодні взяла участь у брифінгу на тему: “Кому потрібна дискримінація?”..
«Практика дискримінації українок на ринку праці, на жаль, надзвичайно поширена в нашій країні. Тут квітне цілий дискримінаційний «букет» – концентрація жінок у низькооплачуваних сферах, суттєва різниця в зарплатах чоловіків та жінок, яка досягає щонайменше 20%, відхилення кандидатур при працевлаштуванні лише на тій підставі, що це жінка, нелегальна робота жінок в професіях, які формально для них заборонені, й, відповідно, відсутність соціальних гарантій», – зауважила політик.
«В контексті досягнення рівних прав та можливостей в трудовій сфері завдання №1 – це адаптація нашого правового поля до норм і практик у сфері зайнятості, що діють в Євросоюзі. Негайної імплементації потребують шість директив Ради ЄС. Вони стосуються рівного доступу та надання товарів й послуг, батьківської відпустки, безпечних умов праці для вагітних працівниць, рівного соцзабезпечення тощо. Сьогодні на їх основі розроблено 9 законопроектів, серед яких і проект Трудового кодексу. Всі вони подані до парламенту й від політичної волі та працездатності колег залежить швидкість ухвалення цих законів», – зауважила парламентар.
«Парламентський підкомітет з питань ґендерної рівності і недискримінації (Головою якого є Ірина Суслова – ред) готовий надати дієву підтримку уряду та громадському сектору, щоб максимально швидко ухвалити дев’ять імплементаційних законопроектів. При цьому важливо здійснити спільними силами потужну фахову експертизу вказаних законопроектів, а в майбутньому посилити депутатський контроль за станом імплементації Директив Ради ЄС. Не треба забувати, що створення адекватної правової бази – це лише перший крок. Слід зробити так, щоб буква закону стала нормою практики. Для цього урядовцям, депутатам та експертам потрібен прямий діалог з роботодавцями, які мусять бути зацікавленими у впровадженні принципів ґендерної рівності на своїх підприємствах», – підкреслила Ірина Суслова.
Вона впевнена, що ґендерна рівність на ринку праці – це суспільне визнання однакових здібностей чоловіків та жінок в трудовій сфері й створення однаково безпечних умов для усіх працюючих.
“Економічний потенціал мільйонів українок сьогодні потрібен нашій державі. Він здатен стати тим ракетоносієм, який виведе нашу економіку на нову орбіту», – підсумувала політик.