






Про це на Facebook зауважила народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Ірина Суслова.
“Днями було проведено круглий стіл на тему: «Конвенція ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок» (CEDAW) як інструмент захисту ромських жінок від усіх видів дискримінації». Проблема дискримінації жінок в Україні є надзвичайно актуальною й одночасно недооціненою суспільством. В той же час, дискримінація жінок-ромів недооцінена вдвічі”, – підкреслила політик.
“Між тим, вони зазнають множинної дискримінації – як роми і як жінки. Під час дискусій обговорювались факти та дані, які були представлені Комітету з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок під час слухання 8-ї періодичної доповіді України, а також нові свідчення дискримінації ромських жінок, що фіксують ромські посередники та експерти”,- додала парламентар.
“Ми маємо унікальну можливість використати рекомендації Комітету з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок, задля того, щоб: виявлені прояви дискримінації оцінити не лише політично, а й адміністративно, та виправити їх, змінити ситуацію, застосувати покарання для тих, хто чинить, чи потурає дискримінації; запропонувати зміни до Плану заходів з реалізації Ромської Стратегії, аби наповнити її дієвими і ефективними заходами; об‘єднати зусилля парламентарів, урядовців і громадськості, щоб запропонувати потужні інструменти долання дискримінації стосовно ромських жінок”,- наголосила Ірина Суслова.
“Найважливіше, що нам потрібно – це радикальна зміна філософії ставлення держави до осіб ромської національності й, зокрема, до жінок. Вони не повинні розглядатись як чужинці, вороги чи дармоїди. До ромів слід ставитися як до повноправних громадян, які через цілий комплекс причин опинились у складних обставинах. Й завдання держави дати цим людям надію та віру в майбутнє”,- підсумувала народний депутат.