






Про це народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Ірина Суслова зазначила на сторінці у Facebook, підсумовуючи результати засідання круглого столу на тему “Сучасний стан імплементації резолюції Ради безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”, який відбувся у парламенті.
Парламентар нагадала, що у 2016 році Уряд ухвалив відповідний Національний план дій, а в квітні в парламенті вже було створено однойменне міжфракційне об’єднання, яке покликане моніторити й контролювати виконання цього плану.
“Важливо, що до цього об’єднання увійшли представники різних політичних сил. Це стане запорукою того, що МФО не перетвориться на засіб політичної агітації, а буде займатися виключно конструктивною роботою в рамках визначених завдань”, – підкреслила Голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Під час дискусій, розповіла Суслова, акцентували увагу на подоланні дискримінації жінок в трудових відносинах.
“Існує значний розрив в зарплатах чоловіків й жінок, який складає майже 30%. Досі діє неформальний поділ професій на чоловічі й жіночі, а на керівні й високооплачувані посади жінкам пробитися дуже важко. Так званий феномен «скляної стелі» стримує їхній кар’єрний ріст та не дозволяє в повній мірі реалізувати свій потенціал. Жінки залишаються менш економічно активними, ніж чоловіки. Рівень зайнятості жінок на 10% нижчий, а 44% жінок у віці 15-70 років ніде не працюють та не шукають роботу.
В цьому контексті великі надії покладаємо на майбутній Трудовий кодекс. Наразі він готується до другого читання й важливо не допустити наявність будь-яких обмежувальних норм, що перекриють доступ жінок до певних професій. Лише нещодавно спільними зусиллями вдалося скасувати дискримінаційний наказ МОЗ №256 про список заборонених для жінок професій. Тому його реанімація в тексті Трудового кодексу неприпустима”, – наголосила народний депутат.
Також Ірина Суслова зауважила, що планується ряд законодавчих ініціатив, які розширять економічні можливості жінок, в тому числі і законопроект щодо відновлення комплексного будівництва соціальної інфраструктури – дитячих садків та шкіл.
“Темпи будівництва об’єктів соціальної інфраструктури відстають від темпів будівництва житлової нерухомості в середньому на 17%. Виходом може бути зобов’язання забудовника, що здійснює комплексну забудову, зводити соціальні об’єкти. Інакше він не зможе здати споруду до експлуатації. Мета законопроекту – зробити так, щоб під час комплексної забудови нові ЖК мали власні школи, дитсадки, лікарні, а не лягали тягарем на вже існуючу інфраструктуру. В контексті захисту прав жінок це створить умови для економічної свободи жінки, реалізації її потенціалу. Від цього виграє не лише конкретна людина, її родина, але й Україна в цілому”, – зауважила політик.
Резюмуючи, Ірина Суслова вкотре висловила сподівання , що вже незабаром в другому читанні Верховна Рада ухвалить законопроект 6109 про усунення дискримінації жінок в армії, який “відкриє їм дорогу до вищих офіцерських звань та рівномірно розподілить права й відповідальність. Значення та вплив жінок у збройних силах суттєво посилиться, що зробить армію міцнішою й сприятиме відновлення миру на усій території України”.