






Про це на сторінці в Фейсбук зауважила народний депутат фракції Партії « Блок Петра Порошенка» Ірина Суслова.
«Поразка почалась з успіху. Коли ми домоглися скасування дискримінаційного наказу МОЗ №256 про список заборонених для жінок професій, то виявилось, що останньою перепоною в рівності трудових прав є Конвенція Міжнародної організації праці №45. Вона не допускає жінок на підземні роботи. Тим самим консервує ситуацію, коли в шахтарських поселеннях жінка виконує більш тяжку наземну роботу за копійки»,- підкреслила політик.
Ірина Суслова наголосила, що МОП вже давно рекомендувала Україні її денонсувати: «Після численних звернень до Мінсоцполітики були проведені трьохсторонні консультації з профспілками, неурядовими організаціями, центральними органами виконавчої влади. У підсумку, Міністерство таки визнало необхідність денонсації й справа пішла далі до Уряду».
«Також погоджено документ про денонсацію у всіх чиновницьких кабінетах. Наступною погоджувальною інстанцією було Міністерство юстиції. Завдяки нашим зусиллям, законопроект про денонсацію Конвенції №45, нарешті, потрапив до Адміністрації Президента. До справи підключилась Представник Президента Ірина Луценко. Вона зуміла оперативно погодити документ й він ліг на підпис Президенту. В четвер законопроект розглядався Комітетом у закордонних справах. Ніхто не наважився доповідати текст непопулярного законопроекту про денонсацію (на темі праці жінок в шахтах дехто не втомлюється спекулювати). Ця місія знову лягла на Ірину Луценко. Але позитивне рішення Комітету, на жаль, стало холостим пострілом. Бо антикорупційний суд - наше всьо», – зазначила Ірина Суслова.
Політик зауважила: «Тож зрозуміло, що ми банально так і не змогли розглянути те, на що було витрачено таку кількість часу марно. І все б нічого. Але дедлайн денонсації спливає 30 травня. Оскільки цей тиждень не пленарний, ми просто не встигаємо. Й наступні 10 років Україна не зможе денонсувати Конвенцію. Тільки нашим наступникам у Верховній Раді знову доведеться прориватися через кола бюрократичного пекла, щоб дати жінкам шанс на оплачувану роботу та право вибору професії»,- підкреслила вона.
«На жаль, це прикра поразка здорового глузду. Й іноді опускаються руки, коли бачиш, як через якусь процедурну дрібницю гине справа, якій присвятив останні місяці» – резюмувала Ірина Суслова.