Третьякова: Підвищення пенсій у 2020 році відбудеться, ресурси для цього є

Які переваги солідарної пенсійної системи, коли та чи запрацює в Україні пенсійна реформа, яка впровадить накопичувальну систему та чи відбудеться у 2020 році підвищення пенсій розповіли Українському радіо в програмі "Сьогодні.Зранку" заступниця директора Центру економічної стратегії Марія Репко та обрана народна депутатка України від партії "Слуга народу" Галина Третьякова.

"Яка взагалі різниця між солідарною та накопичувальною системою? Солідарна система — це та система, в яку всі сплачують свої податки, ЄСВ. За рахунок нього відбувається перерозподіл і по досягненню пенсійного віку кожен отримує свою частку. Що стосується накопичувальної системи, то це власні кошти громадян, які вони, а частково й роботодавець та деколи держава, як, наприклад, у Вірменії, додають в це накопичення. Право як накопичувати і де залишається за громаднянином, якщо він не делегує це повновадження іншим. Кошти, які акумулюються, обраховуються з точки зору того, чи можна зробити з них пожиттєву пенсію", — розповідає Галина Третьякова.

Марія Репко в свою чергу додає: "Солідарна система — це коли ви зі своїх грошей платите пенсію свої мамі: з вашої зарплати відраховується ЄСВ, фонду немає, вони одразу збираються і розподіляються між пенсіонерами. Плюси: з кожною кризою заробітна плата виростає разом з інфляцією, що підтягує пенсію. Це виключає ситуацію, коли сталась криза і всі ваші заощадження знецінились".

Саме тому, за словами експертки, основна проблема накопичувальної системи полягає у кризах: "Коли починають говорити про цю систему та те, що люди будуть інвестивувати самі в себе, прапляється 2008 чи 2014 рік".

"Я не знаю прикладів, щоб на довгих накопиченнях втрачалися більше 2-3%, за винятком депресії у США", — апелює Галина Третьякова.

"Чи захищає нас солідарний рівень? Ні, адже зараз забезпечення йде на рівні 20% доходів, хоча раніше було хоча б 60%. Ми індексуємо пенсію вручну, тому рівень забезпечення падає. Наступні генерації пенсіонерів будуть отримувати все менше і менше", — говорить нардеп від "Слуги народу".

"Уряд Гройсмана заклав, що пенсія буде зростати на суму зростання рівня інфляції та зростання реальної заробітної плати. Тому вони поділили коефіціент: пенсія зростатиме на суму, з якої 50 % — це зростання інфляції та 50 % — зротання з/п. Я погоджуюся, що виплати, які отримують з солідарної пенсійної системи, малі, але в таких нестабільних економіках, як наша, вона необхідна. Була чудова ідея Світового банку, яку я не знаю, що заважає зараз запровадити: продовжити фінансувати з бюджету якийсь мінімальний рівень, а решту віддати на страховий", — розповідає Марія Репко.

Галина Третьякова у свою чергу наголосила, що хоч партія "Слуга народу" й розглядає впровадження накопичувальної пенсійної реформи, підвищення, заплановане урядом Володимира Гройсмана, відбудеться: "Підвищення пенсій буде, ми закладаємо це в державний бюджет. Ресурси для цього є".

Нагадаємо, у чинному уряді Володимира Гройсмана анонсують підвищення пенсій у 2020 році, зокрема мінімальної до рівня 1700-1750 гривень.

Українське радіо

13-08-2019

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
З чого і як жінка може почати політичну кар’єру? Що найважливіше на початку? Для чого потрібна команда? Що таке ресурси? Для чого потрібна політична платформа? Для чого взагалі жінкам іти у політику? На ці та інші запитання відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. З чого почати?» Фільм є частиною циклу з 6 серій, в яких політологи, політтехнологи, фахівці з риторики, переговорів, тайм-менеджменту розповідають про основні моменти, на які має звернути увагу жінка-політик на початку своєї кар’єри. Жінки-депутатки діляться власним досвідом подолання труднощів, які чатують саме на жінку в політиці, і дають низку порад. Фільми створено ВГО «Жіночий консорціум України» за фінансової підтримки Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Точка зору авторів і героїв фільмів може не співпадати з офіційною позицією Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Над проектом працювали: Віра Карайчева (авторка ідеї та режисер), Оксана Ярош, Марія Алєксєєнко, Ольга Веснянка, Олег Зорін, Тимур Тарасов, Марія Сулима Висловлюємо подяку за участь у зйомках Тетяні Баєвій, Ірині Бережній, Денису Богушу, Людмилі Богуш-Данд, Катерині Везелевій, Лілії Гриневич, Олегу Демчику, Ользі Денисовій, Лесі Оробець, Нелі Пославській, Альоні Сибіряковій, Михайлині Скорик.
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської фракції політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Член Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Веб-сторінкаДата народження: 2 листопада 1967р.Відомості на момент обрання: освіта вища, фізична особа – підприємець, адвокат, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 13.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика