






Про це на сторінці в Фейсбук написала народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ірина Суслова, коментуючи ініціативу 32 народних депутаток з різних фракцій, які зареєструвализаконопроект, що дозволитьліквідувати черги в дитячих садочках.
«Сьогодні соціальна інфраструктура великих житлових комплексів, як правило, не будується. Новоселам нікуди віддавати дітей – немає дитсадків та шкіл, ніде лікуватися – в межах пішохідної доступності відсутні поліклініки. Держархбудінспекція згідно з діючим законодавством не може відмовити в прийнятті об’єкта до експлуатації навіть якщо там не створені умови для навчання, лікування чи дозвілля людей», – зауважила парламентар.
Ірина Суслова також зазначила, що мешканці новозбудованих житлових комплексів створюють додаткове навантаження на вже існуючу стару соціальну інфраструктуру, як правило, ще радянську. “В результаті діти змушені вчитися в школах в 2-3-4 зміни, черги в дитстадки та в поліклініки колосально зростають», – додала вона.
Також Ірина Суслова підкреслила, що пайова участь не гарантує розвитку соціальної інфраструктури, оскільки її сплату супроводжують численні зловживання.
На переконання парламентарки, якщо нічого не робити, за кілька років у великих містах, а також в містах-супутниках матимемо цілковитий колапс й конституційні права людини на освіту та медичні послуги стануть порожнім звуком.
«Містобудівні умови та обмеження, що видаються при комплексній забудові, міститимуть техніко-економічні показники об’єктів соціальної сфери, які забудовник зобов’язаний звести. Прийняття об’єкта в експлуатацію відбувається лише за умови попереднього або одночасного прийняття в експлуатацію об’єктів соціальної інфраструктури. Відсутність таких об’єктів є підставою для Держархбудінспекції відмовити у видачі сертифікату готовності об’єкту», – розповіла Ірина Сулова.
Народний депутат вважає, що прийняття цього закону сприятиме зростанню соціальної відповідальності забудовників та поява в сучасних ЖК таких соціальних об’єктів як школи, дитсадки, поліклініки.
“Пішохідна доступність цих об’єктів для мешканців, розвантаження найближчих старих шкіл, дошкільних закладів та лікарень. Також має відбутися зростання якості освітніх та медичних послуг за рахунок зменшення числа бажаючих їх отримати”, – зазначила Ірина Суслова.