






Ухвалення закону про банки затягує фракція Зеленського, наразі комітет розглянув тільки 15% поправок.
Про це сказала народний депутат фракції "Європейська Солідарність" Марія Іонова в ефірі 5 каналу.
"Чому керівництво фракції не приймає рішення стосовно депутатів, які зараз заполонили профільний комітет з податково-митної політики, що стосується банківського закону? Насправді, це всі депутати, яких в список включив президент Зеленський. Це депутати з монобільшості, це депутати, які були включені не тільки з орбіти Коломойського, керівництво фракції, на жаль, не вирішує, вирішує президент Зеленський. Комітет працював жахливо, понад 8 годин, розглянули всього 15% поправок. Я не можу сказати, що частина з них є поправками, тому ще це більше спам від партії "Слуга народу". Якщо працювали 8 годин, то якщо порахувати, це означає, що ще потрібно більше 5 засідань комітету", – сказала Іонова.
"Питання номер один, воно риторичне – чому не можна було одразу ухвалити цей законопроект за основу в цілому. У Зеленського є другий шанс ухвалити цей законопроект, користуючись антиконституційним законопроектом змін до регламенту, тому що там повністю нівелюється парламентаризм і взагалі законодавчі ініціативи народного депутата.
Насправді, ідуть торги між Зеленським і Коломойським. Ми з вами не дізнаємось тематику цих торгів. Ви вірите, що якщо б Зеленський хотів, щоб ухвалили цей законопроект, профільний комітет засідав би 8 годин?" – додала депутат.
Вона наголосила, що від Зеленського залежатиме, чи буде ухвалено закон про банки.
"Ми знаємо, що ПриватБанк, який зараз належить державі, програв Апеляційний суд і тепер братам Суркісам мають повернути начебто 7,5 млрд. грн. Тобто, кому вигідно затягування цього закону? Питання в тому, що відбувається за кулісами? Звичайно, тут відповідальність тільки Зеленського і це буде його рішення – чи використає він другий шанс, щоб комітет швидше опрацював ці поправки і ми ухвалили на позачерговому засіданні законопроект, який так необхідний", – зазначила Іонова.
Раніше стали відомі імена депутатів, які подали близько 16 335 правок до другого читання законопроєкту що регулює процедури банкрутства і націоналізації банків (так званий "антиколомойський" закон).
Як відомо, до парламенту внесли понад тринадцять тисяч поправок до "антиколомойського" законопроєкту.
Нагадаємо, що Верховна Рада на позачерговому засіданні 30 березня схвалила так званий антиколомойський закон.