Україна могла б надати білорусам тимчасовий захист – Інна Совсун

На територію України, починаючи з серпня, приїхало кілька сотень громадян Білорусі, які тікали від репресій з боку влади, і які хочуть легалізуватися. «Люди тікають з країни. Їх б’ють, катують та ґвалтують. На це все є офіційні докази, але проти силовиків не завели жодного кримінального провадження.  Натомість на простих людей, які відстоюють свій голос, справи є», – розповів В’ячеслав Смольський, біженець з Білорусі, свідок першого вбивства під час мітингів. 

Народна депутатка України Інна Совсун зазначила, що у білорусів, які приїхали в Україну зараз немає чіткого юридичного статусу. Головна проблема, яка стоїть перед білоруськими переселенцями – це наявність норми, яка дає можливість перебувати на території України безперервно лише 90 днів. 

«Ми бачимо, що позиція української влади є поміркованою. Немає чітких заяв, про невизнання виборів. Хотілося б почути, що те насилля у Білорусі є абсолютно неприйнятним і що Україна це засуджує», – зазначила Інна Совсун. 

За словами депутатки, у білорусів є три варіанти перебування в Україні. Зокрема, це право на постійне проживання. Проте, багато хто його не хоче, адже планують повертатися на батьківщину.  Другий варіант – отримання статусу біженця. Вони можуть бути  на території України 90 днів. При тому, що в більшості утікачів половина цього терміну вже збігла, а повернення загрожує арештами та іншими утисками з боку влади. 

Не менш гострими є питання оренди житла, працевлаштування та оформлення дітей в школи чи садочки (багато білорусів виїхали з країни цілими родинами).

Також можливий третій варіант – надання Україною тимчасового захисту білорусам. Відповідно до закону України цей захист надається громадянам сусідніх країн, які масово вимушені шукати захисту в Україні. «Для надання тимчасового захисту необхідно, щоб Уряд прийняв рішення про визнання ситуації у Білорусі як такої, яка може призводити до того, що громадяни масово покидатимуть території держави», – додала депутатка. 

9 серпня 2020 року у Білорусі відбулися чергові вибори президента. ЦВК оголосила про перемогу Олександра Лукашенка, що займає цю посаду з 1994 року п’ять термінів поспіль. В день виборів почалися масові протести по всій країні. Між мітингувальниками та міліцією відбулися масові зіткнення, чимало людей було затримано. 

uacrisis.org

29-09-2020

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Проект "Створення політичного українського лобі жінок" представляє ще один мотиваційний ролик для жінок та дівчат
Жінки-народні депутатки
Член депутатської Фракції Політичної Партії "ГОЛОС" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської Фракції Політичної Партії "ГОЛОС" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури Веб-сторінкаДата народження: 5 жовтня 1976р.Відомості на момент обрання: освіта вища, віцепрезидент, радник ректора, університет "Київська Школа Економіки", член Політичної Партії "ГОЛОС", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 2.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика