Україна залишатиметься в центрі політичних пріоритетів ЄС - Мецола

Європейські вибори, які відбудуться наступного року, не вплинуть на продовження підтримки України в її боротьбі за незалежність.

Про це у Брюсселі під час спілкування з пресою за підсумками зустрічі з президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом сказала президент Європарламенту Роберта Мецола.

«Ми говорили про те, що маємо демонструвати тверду підтримку для України, показати солідарність з її народом. Тому що це такою ж мірою про європейську безпеку, як і про українську», - наголосила президент Європарламенту.

Вона зауважила, що країни Балтії і, зокрема, Латвія, краще за будь-кого розуміють, що свобода й демократія варті того, щоб за них боротися.

«Ми не можемо допустити жодної втоми. Україна перетворилася на головний пункт в системі європейської оборони й безпеки. Зараз ми всі розуміємо, напевно, розуміємо надто добре, всі попередження, які Латвія робила щодо Росії», - зазначила Мецола.
 
Вона підкреслила, що народи країн Балтії продемонстрували непохитне лідерство у спільній європейській підтримці України. Україна як і раніше буде в центрі пріоритетів ЄС. Саме тому цей Європарламент був серед головних рушіїв для рішення про відкриття переговорів із входження до ЄС з Україною й Молдовою та вітає позитивне рішення Єврокомісії з цього приводу.

Відповідаючи на запитання журналістів, Роберта Мецола заперечила припущення, що майбутні європейські вибори можуть мати негативний вплив на рівень підтримки України громадянами ЄС.

«Немає жодного сумніву, що майбутні європейські вибори, що відбудуться 6-9 червня наступного року, будуть дуже «геополітичною» кампанією... Якщо б мене хтось спитав у день початку російського вторгнення, що ми (ЄС- ред.) зможемо піти так далеко і залишатися єдиними, - я б у це не повірила. Сьогодні ми не можемо дозволити Путіну розраховувати на нашу «втому». Це послання і це почуття ми будемо намагатися зберегти під час формування майбутнього Європарламенту», - наголосила Мецола.
 
Як повідомлялося, після російського вторгнення в Україну Європарламент визнав Росію країною – спонсором тероризму та продовжує надавати Україні послідовну та дієву політичну підтримку у боротьбі проти агресії. Європарламент був однією з ключових євроінституцій під час розробки й ухвалення персональних та економічних секторальних санкцій проти Росії, рушієм процесів розширення ЄС.

УКРІНФОРМ

16-11-2023

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Проект "Створення політичного українського лобі жінок" представляє мотиваційний ролик для жінок та дівчат
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Член Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Веб-сторінкаЗаступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Французькою Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина Веб-сторінкаГолова Міжфракційного депутатського об’єднання "Україні - Євроатлантичний простір!"Дата народження: 25 вересня 1974р.Відомості на момент обрання: освіта вища, Міністр у справах ветеранів України, член Політичної партії "Європейська Солідарність", проживає в селі Чайки Києво-Святошинського району Київської області, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 13.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика