В новий бюджет закладено "хотєлки" деяких депутатів заради компромісу - Верещук

Парламент зібрався на позачергове засідання 13 квітня о 14.00. Спочатку були проголосовані "коронавірусні" поправки до бюджету – 249 "за" у цілому.

Перед початком засідання нардеп Ірина Верещук поспілкувалася з кореспонденткою ASPI news. Вона розповіла спочатку, з чим народні обранці йшли до зали: "Державний борг швидко росте. З початку року це була кожна третя гривня, тепер - кожна друга гривня буде використана на повернення наших боргів. Нам треба реструктурувати борги. А ми натомість бавимося в "бази".

- Виділення коштів на будівництво аеропорту, на парк "Софіївка", на Культурний інститут при МЗС - це певний компроміс, аби законопроект про зміни до держбюджету було підтримано?

- Я не можу стверджувати, що це компроміс, бо це мій перший бюджет, мої перші зміни в таких ургентних умовах. Але, тим не менше, виглядає так, що деякі депутати, які є активними, які мають досвід в лобіюванні таких проєктів, прийшли і пролобіювали.

- Минулого разу ви голосували "за" чи "проти" бюджету?

- Я голосувала "за", бо розуміла, що кожний день - це втрата нашим лікарям, це втрата на фронті - а це реальний фронт боротьби з COVID-19. І сьогодні я знову буду голосувати: попри "Софіївку", попри інститути і навіть Яремче і так далі, бо розумію - там є те, чого так чекають люди. Я прийняла рішення голосувати за бюджет попри те, що є застереження. Я розумію, що вже після голосування треба буде працювати над помилками (а вони, безумовно, є). Тим не менше, закликаю всіх депутатів пам’ятати, що на нас дивляться очі лікарів, учителів і пенсіонерів. Ситуація ось яка. Спочатку ми говорили про зосередження і перерозподіл наших видатків на боротьбу з COVID -19. Розпочинали з 200 мільярдів, потім було 120 мільярдів, дійшли до 65 мільярдів. В результаті незрозуміло, як будуть фінансуватися програми економічної підтримки нашого малого і середнього бізнесу. Мені до кінця не зрозуміло, чи вистачить тих грошей, які на сьогодні закладені. Але мені здається, що потрібно було сконцентрувати гроші - проконтролювати їхню "розхідність", щоб це не було зловживанням, корупційною складовою, але все-таки взяти на себе відповідальність. Натомість ми ці гроші розпорошили по різних проектах програми, "хотєлкі" різних депутатів забезпечили. Виглядає, що ми не вирішуємо питання стратегічно: що робити з економікою. Але я розумію: недосконалим буде будь-який бюджет. Навіть 600 мільярдів ми закладемо - і буде недостатньо. І тому буду голосувати за бюджет. Мої вимоги до бюджету: щоби він був послідовним і логічним. Він має бути зрозумілим. Чому ми, наприклад, закладаючи кошти на будівництво бази в Яремче для біатлоністів, не закладаємо кошти на фінансування боргового агентства, яке мало б реструктурувати наші борги, з якими ми маємо величезну проблему.

ASPI
 

14-04-2020

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Проект "Створення політичного українського лобі жінок" представляє мотиваційний ролик для жінок та дівчат
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Веб-сторінкаДата народження: 5 листопада 1985р.Відомості на момент обрання: освіта вища, член наглядової ради, Металургійний завод Дунаферр (Угорщина), безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика