Я не можу вірити на слово генпрокурору щодо записів з Саакашвілі - Заліщук

Світлана Заліщук заперечує, що здійснювала перешкоджання затриманню Саакашвілі, як про це в Верховній Раді заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко.

В студії Громадського радіо народна депутатка України Світлана Заліщук, говоримо про ситуацію навколо затримання Міхеїла Саакашвілі.

Анастасія Багаліка: Як ви оцінюєте виступ Генпрокурора Юрія Луценка в раді? Серед інших прізвищ народних депутатів, які допомагали Міхеїлу Саакашвілі сьогодні, він назвав і ваше.

Світлана Заліщук: Якщо плівки Курченка, його гроші підтвердяться, це буде, безумовно, великий удар під дих всьому демократичному духу України. Я вважаю і закликаю, щоби Саакашвілі дав вичерпні відповіді, щодо тих питань, які порушив Генпрокурор. Друге, всі ці плівки повинні належним чином розглядатися в суді, має бути незалежне розслідування. І весь цей скандал не повинен затьмарити інші складні процеси, які відбуваються, тому що під цією хвилею будуть намагатися і нападати більше на НАБУ і зам’яти справу НАЗК.

Генеральний прокурор назвав моє прізвище серед тих, які нібито здійснювали перешкоджання затриманню Саакашвілі. Я хочу сказати, що це брехня, і Генпрокурор як людина процесуальна, повинен відповідати за ці слова. По-перше, я приїхала на вулицю Костьольну, коли Саакашвілі вже був заарештований, в мікроавтобусі, а в момент, коли його виймали з автобуса, я знаходилася в приміщенні з інтернетом, де переглядала прес-конференцію Луценка. Я туди приїхала задля того, щоб своєю фізичною присутність просто гарантувати, щоб до людей не було застосовано фізичного насилля.

Анастасія Багаліка: прокурор на запитання депутатів у Раді заявив, що плівки справжні і вони є доказами. Ми можемо поки не проведено ніякої експертизи, вірити Генпрокурору на слово?

Світлана Заліщук: Вірити Генпрокурору на слово я не можу, тому що він в цій же заяві заявив, що я була причетна до перешкоджання діяльності правоохоронців щодо затримання Саакашвілі, і це було абсолютно неправдою. Я його можу закликати так само як сьогодні БПП закликало мене скласти мандат, за те, що я «перешкоджала», я можу закликати Генпрокурора піти у відставку з такою ж ймовірністю, розумієте. На слово вірити не будемо. Нехай в суді доводять свою правоту. 

Речник ГПУ Андрій Лисенко прокоментував в ефірі Громадського радіо ситуацію навколо затримання Міхеїла Саакашвілі. За його словами, Саакашвілі вручили постанову про затримання в присутності адвоката. Раніше Саакашвілі загрожував домашній арешт, а тепер це вже інша стаття.

За інформацією адвоката Саакашвілі Руслана Чорнолуцького, його не пускали ні до підзахисного, ні до квартири на обшук. Адвокат заявив про низку процесуальних порушень.

Громадське радіо

06-12-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - Політична партія «Об’єднання «САМОПОМІЧ», обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика