Закон про мову ухвалять між першим і другим турами президентських виборів, - Сюмар  

Ухвалення законопроекту №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної очікується між першим та другим турами президентських виборів.

Про це під час спілкування з журналістами в кулуарах Верховної Ради заявила народний депутат фракції "Народний фронт", голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар.

"Ми очікуємо, що закон про мову буде ухвалений між першим і другим туром президентських виборів", - зазначила парламентар.

В законопроекті, за словами Сюмар, закладено збільшення квот на українську мову в ефірі радіо, телебачення та друкованих видань. Вона висловила переконання, що збільшення квоти з 75% до 90% у мовленні не зашкодить мовникам, оскільки і нинішні вимоги доволі успішно виконуються.

"Що стосується друкованих ЗМІ, то законопроект передбачає штраф за порушення вимоги про 50% україномовного накладу. Він несуттєвий, порядку 7 тисяч гривень. За дотриманням квот слідкуватимуть уповноважені особи, які складатимуть відповідні протоколи порушень, відслідковуватимуть наклади. Це доволі технологічно складна процедура", - розповіла Сюмар.

Вона також підкреслила, що квоти на україномовний контент, у випадку з друкованою пресою, набувають чинності за 2-2,5 роки після ухвалення закону. ЗМІ матимуть досить тривалий перехідний період, протягом якого зможуть призвичаїти своїх читачів читати українською, переконана голова комітету.

"На телебаченні квота про 75% україномовного ефіру доволі успішно працює, відтоку аудиторії не сталося. Перевиконання квот на радіо також свідчить про те, що по закінченні перехідного періоду аудиторія сприймає україномовний контент не менш, а то й більш охоче, ніж іноземною мовою", - підсумувала Вікторія Сюмар.

Народний фронт

15-03-2019

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як готуватися до виступів та зустрічей, як правильно їх проводити, як домагатися свого під час переговорів? Як переконувати і схиляти на свій бік. Як боротися із хвилюванням? Жестикуляція та міміка, правила спілкування. Про це та інше розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Риторика і переговори»
Жінки-народні депутатки
Суб’єкт висування - Радикальна Партія Олега Ляшка, обрана в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика