Заяви Прем’єр-міністра Польщі та інших високопосадовців про українських біженців є маніпулятивними – Іонова

Останній рік, на жаль, відбувається штучне загострення україно – польських взаємин. Спроба використати непрості сторінки історії задля нагнітання політичних пристрастей, мобілізаціі свого електорату, пошуку внутрішнього ворога – є великою помилкою. Навпаки, політичні еліти двох країн мають працювати не на загострення історичних різночитань, а над згладжуванням конфронтаційних питань.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка”, в.о Голови Комітету з питань європейської інтеграції Марія Іонова.

«Я не історик, але визнаю, що є певні моменти і постаті в історії наших країн , на які ми дивимось по-різному. Це природньо. Але давайте залишимо історію науковцям і експертам, ми ж, відповідальні політики, маємо будувати сучасну історію примирення і взаємопрощення», – написала парламентар.

Марія Іонова зазначила, що боляче усвідомлювати, що зараз відбувається свідоме загострення взаємин з нашим найближчим сусідом, найдорожчим і перевіреним другом, адвокатом нашої інтеграціі до ЄС і НАТО. «Це відбуваєттся, на моє глибоке переконання, не без участі третьої сторони, майстра інтриг і гібридних воєн», – додала вона.

Парламентар наголосила на кількох ключових темах, як істали в україно- польському діалозі останніх днів і тижнів резонансними. «Це питання української трудової міграції у РП; транскордонне співробітництво; «війн історії і пам’яті», – зазначила Марія Іонова.

На її переконання, нещодавні заяви ПМ Польщі та інших високопосадовців про біженців є маніпулятивними.

«Біженцями свідомо називають громадян України, які через проблеми суто економічного характеру, а не політичні чи інші, виїхали на заробітки до Польщі. Для нас це болюча проблема, украінська влада намагається в умовах війни відродити економіку, аби трудові мігранти поверталися додому, мали робочі місця на батьківщині. Також, серед тих, що виїхали до сусідньої краіни, є окремий сегмент громадян, котрі будучи етнічними поляками, вирішили скористатися пропозицією польського уряду “про карту поляка” і переїхати на ПМП в РП. Це їх вибір, але кількість цих громадян складає близько 1 тисячі, не більше, й це офіційна польська статистика!», – наголосила політик.

«Є великою загадкою, навіщо на темі «біженців» активно спекулює правляча партія «Право і Справедливість». Можливо, такою відверто недружньою до України риторикою, намагається вирішити власні проблеми в рамках ЄС, убезпечити Польщу від мігрантів і біженців з третіх країн, забезпечити захист від справжніх біженців з зон конфліктів на Близькому Сході, яких вона відмовляється приймати у себе як країна ЄС. Йде відверте маніпулювання громадською думкою і як наслідок – загострення взаємин Польщі і України. Тема «українських біженців» вигідна теперішній польській владі для маніпуляцій , в першу чергу, з інституціями ЄС», – підкреслила Марія Іонова.

Вона також висловила сподівання, що в подальшому наші партнери – польські політики будуть використовувати прийнятну термінологію міжнародного гуманітарного права і розрізняти біженців і трудових мігрантів. «Я впевнена, що і українські і польськи ЗМІ можуть звернутись до офіційних міжнародних інституцій ООН щодо роз’яснення і тлумачення цих різних статусів», – написала Марія Іонова.

Політик зазначила, що транскордонне співробітництво України і Польщі – взаємовигідний політичний проект, але й тут є певні пастки, про які потрібно відверто говорити.

«Одним з небезпечних факторів є активне педалювання РП «Карти поляка», яка має принади суто економічного характеру (спрощення у відкритті національної візи, безоплаті за навчання у польських вишах, пільгах на проїзд усередині РП). В умовах гібридної війни, в яких зараз існує Україна, коли ми змушені дуже жорстко захищати нашу територіальну цілісність і суверенітет від російськоі агресіі, ми хочемо мати запобіжники від будь-яких інших спроб прихованого федералізму та інших загроз національній безпеці. Вже сьогодні експерти наголошують, що українці-власники «Карт Поляка» можуть вимагати від України гарантій їх автономних прав (як і представники деяких інших нацменших). Тому украінські політики з обережністю ставляться до популяризаціі подібних програм, таких як “карта поляка”. Тому ще більшоі актуальності набирає дискусія про неприпустимість для України подвійного громадянства», – наголосила народний депутат.

На переконання Марії Іонової , гальмом у взаєминах між прикордонними регіонами залишається питання взаємної корупції. І тут важлива співпраця прикордонників, митників і інших компетентних відомств і структур – аби зупинити ці негативні тенденціі .

Марія Іонова також зазначила, що «війни історії і пам’ятей», котрі свідомо роздмухуються нині у РП, не лише шкодять двостороннім взаєминам, вони є тим лакмусовим папірцем, яким польські правлячі еліти випробовують на міцність наші відносини, наполягаючи виключно на власній правоті і риториці.

«Ми, українські політики, надто цінуємо дружбу між нашими двома краінами й народами й не дозволимо так просто й бездумно це зруйнувати. Як парламентарі , ми виступаємо за посилення міжпарламентського діалогу з польською стороною, задля цивілізованої дискусії і вирішення проблемних питань через діалог, а не через взаємозвинувачення та сварки», – написала політик.

«Ми цінуємо досвід Польщі в питаннях децентралізаціі, боротьби з корупцією , інтеграціі до ЄС і НАТО. Ми вивчаємо й запозичуємо цей позитивний досвід. Разом з тим і Польщі вже є чому повчитися в України. Як протистояти зовнішній агресіі, в боротьбі з однією з найсильніших армій світу виборювати свою незалежність. Ми надто дорого платимо за наш суверенітет, аби дозволити навіть найближчим друзям принижувати Украіну . Цього не буде. Украінці мають право на свою історію, сучасне і майбутнє. Мудрості нам усім», – зазначила Марія Іонова.

Блок Петра Порошенка

09-01-2018

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Член депутатської Фракції Політичної Партії "ГОЛОС" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської Фракції Політичної Партії "ГОЛОС" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Секретар Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Веб-сторінкаДата народження: 12 жовтня 1983р.Відомості на момент обрання: освіта вища, голова, ГО "Кращий Сихів", безпартійнa, проживає в місті Львові, судимість відсутня, суб’єкт висування – Політична Партія "ГОЛОС".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика