Жінки йдуть у парламент: скільки кандидаток хочуть потрапити у Верховну Раду

У новому Виборчому кодексі з’явилась гендерна квота на рівні 30% для однієї статі. Центр інформації про права людини підрахував, скільки жінок йде на вибори та скільки у кожній політсилі.

Так на ці парламентські вибори загалом зареєструвались 1316 жінок, що на 2,67% більше, ніж на виборах 2014 року.

Партія “Європейська солідарність” йде на вибори зі складом, який на 28% формують жінки. Якщо 8% партії пройдуть у парламент, як прогнозують соціологи, то у Верховній Раді опиниться приблизно 8 кандидаток.

В партійних списках політсили “Слуга народу” 65 жінок, або 32% від складу. Очікується, що до парламенту пройдуть 27 кандидаток.

Найбільша кількість політикинь у першій десятці – у партії “Голос”. Якщо вірити соціологічним даним і до парламенту пройдуть 8,3% політсили, Верховна Рада поповниться 19 кандидатками.

Незважаючи на те, що лідеркою “Батьківщини” є жінка, пані Тимошенко набрала до лав своєї партії більше чоловіків: з 206 членів політсили всього 61 жінка. До парламенту з цією партії можуть пройти всього чотири політикині.

У першій десятці партії “Опозиційний блок “За життя” опинилась лише одна кандидатка. Соціологи передбачають, що партія отримає 27 мандатів, чотири з яких дістануться жінкам.

Серед 3164 кандидатів-мажоритарників 408 осіб – жінки. Найбільше кандидаток – самовисуванки: таких політикинь 235 осіб.

Цікаво, що політичні партії у своїх програмах не висвітлюють проблеми гендерної рівності, крім “Європейської солідарності”, яка проголошує курс на гендерну рівність.

Погляд

15-07-2019

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Що таке імідж і з чого він складається? Які шляхи його формування? Як правильно формувати позитивний імідж? На що і на кого орієнтуватися? Яких помилок слід уникати у формуванні та підтриманні свого політичного іміджу? Про зовнішність, репутацію та поведінку розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Імідж»
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" у Верховній Раді України
Член депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" у Верховній Раді України Член Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Веб-сторінка Дата народження: 30 квітня 1988р. Відомості на момент обрання: освіта вища, керівник, адвокатське бюро "Славицька і партнери", член Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 37.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика