«Доступу до публічної інформації немає навіть у депутатів», – Калетник

Представники місцевої влади ігнорують навіть звернення народних депутатів, порушуючи Закон України «Про доступ до публічної інформації». Таку заяву зробила народний депутат від КПУ Оксана Калетник.

За її словами, звернути увагу на невиконання закону представниками влади на місцях змусила наступна ситуація. «Я як народний депутат маю право звернутися до органів державної влади та місцевого самоврядування. Коли я звернулася до заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації Олександра Прокопчука, у компетенції котрого – в тому числі й кадрова політика, з проханням підтвердити чи спростувати інформацію щодо подання головою облдержадміністрації документів на звільнення голови Могилів-Подільської районної держадміністрації, отримала більш ніж неадекватну відповідь», – розповіла парламентарій.

Заступник очільника області, зазначила Оксана Калетник, відмовився будь-що коментувати, посилаючись на те, що він в адміністрації – технічний виконавець. «Підтвердження або спростування цієї інформації цікавить не лише мене як депутата (а саме мене влаштовує будь-який варіант, про що я теж сказала панові Прокопчуку), але й суспільство в цілому. Окрім того, я підкреслила, що не є журналістом і мені не потрібен коментар події, просто я хочу знати достовірну інформацію, а не керуватися чутками. Більше того, володіння цією інформацією – повністю в компетенції названого чиновника, тож його відповідь і позиція виглядають більш ніж дивними. У зв’язку з цим хотілося б знати, чи не забагато в Україні подібних «технічних працівників», які, маючи високі ранги державних службовців, отримують величезні зарплати, але при цьому не розуміють, у чому полягає їхня робота? Зважаючи на це, не дивно, що прості громадяни не можуть отримати гарантованого їм законом доступу до публічної інформації, якщо цього не можуть зробити і народні депутати», – резюмувала Оксана Калетник.

Нагадаємо, відповідно до статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», запит на надання інформації – це прохання людини до розпорядника інформації надати публічну інформацію, яка знаходиться в його віданні. Крім того, запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.

Зазначимо, що народний депутат України має право на депутатське звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, об'єднань громадян з питань, пов'язаних з депутатською діяльністю, і брати участь у розгляді порушених ним питань.

Прес-служба народного депутата України Оксани Калетник

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Голова депутатської фракції політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Голова депутатської фракції політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Член Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Веб-сторінкаДата народження: 27 листопада 1960р.Відомості на момент обрання: освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в смт Козин Обухівського району Київської області, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 1.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика